HOME  AKTUALNOŚCI  O KLUBIE  OSIĄGNIĘCIA GALERIA LINKI

PIT Online rozliczysz dzięki Instytutowi Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

 

 

 Odwiedziło nas

 

 

 

AKTUALNOŚCI- - bieżące informacje z imprez

 

19.12.2021r.

Turniej Mikołajkowy Karate Kyokushin, Ząbkowice Śląskie

W dniu 19 grudnia 2021r odbył się w Ząbkowicach Śląskich Turniej Mikołajkowy Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 112 zawodników z 7 klubów karate z Dolnego Śląska.

Organizatorem zawodów był Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai. Rywalizowano w ośmiu kategoriach, wyniki:

 

Pierwszy Krok

1. Czechowski Szymon - Ząbkowice Śląskie,

2. Filip Wiktoria – Siechnice,

3. Rosiecki Igor – Mae Keage Kyokushin Team Wrocław,

 

Kata do 7 lat

1. Sara Piotrowska – Nysa,

2. Borowski Leon – Wołów,

3. Adamczyk Julia – Ząbkowice Śląskie,

 

Kata Chłopcy 8-9 lat

1. Szałański Adam – Princeps Wrocław,

2. Targosz Grzegorz – Lądek Zdrój,

3. Król Olivier – Ząbkowice Śląskie,

 

Kata Dziewcząt 8-9 lat

1. Płończak Julita – Nysa,

2. Roźniatowska Julia – Nysa,

3. Szatan Julia – Lądek Zdrój,

 

Kata Chłopców 10-11 lat

1. Szydłowski Szymon – Siechnice,

2. Rogoźiński Bartosz – Nysa,

3. Kułakowski Tymon – Princeps Wrocław,

 

Kata Dziewcząt 10-11 lat

1. Marciniec Nikola – Siechnice,

2. Dziuk Anna – Nysa,

3. Słowik Zuzanna – Nysa,

 

Kata Młodzików 12-13 lat

1. Tajduś Wiktor – Nysa,

2. Rehlis Adam – Ząbkowice Śląskie,

3. Polichowski Mikołaj – Lądek Zdrój,

 

Kata Młodziczek 12 – 13 lat

1. Waszczuk Wiktoria – Siechnice,

2. Oleksyszyn Julia – Ząbkowice Śląskie,

3. Bochenek Nikola – Wołów,

 


27-28.11.2021r.

Mistrzostwa Polski Kyokushin

Juniorów i Młodzieżowców, Radzymin

W dniach 27-28 listopada 2021r odbyły się w Radzyminie Mistrzostwa Polski Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców Polskiego Związku Karate. W zawodach uczestniczyło 218 zawodników z 77 ośrodków karate Kyokushin z całej Polski. Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai reprezentowała Marlena Gąsienica w kategorii kumite i kata. Marlena wygrała pierwszą walkę po dogrywce, przegrała drugą walkę o wejście do półfinału, tym samym zajęła punktowane miejsce 5-8 MP. Trenerem i sędzią zawodów był shihan Witold Stolarczyk.


19-20.11.2021r.

Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin, Kraków

W tym roku pierwszy raz w historii, w sercu Europy, w królewskim mieście Krakowie gościliśmy najlepszych karateka z całego świata, którzy rywalizowali o tytuł Mistrza Świata. Mistrzostwa odbyły się w TAURON Arena Kraków. Do udziału w imprezie zgłosiło się 690 zawodniczek i zawodników z ponad 30 krajów – z Europy, Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej.

ZKKK reprezentowali Marlena Gąsienica, Magdalena Łabuz, Julia Oleksyszyn, Oliwier Jednak, Szymon Lewandowski i Michał Krawczyk.

Super zaprezentowała się Marlena Gąsienica, która wywalczyła brazowy medal w kumite juniorek pokonała zawodniczkę z Kazachstanu w walce półfinałowej spotkała przyszłą mistrzynię świata Teodorę Popovą z Bułgarii z którą nieznacznie przegrała po dogrywce przez wskazanie sędziów.

Zawodnikami opiekowali się Krzysztof Jednak i Wojciech Lewandowski.

Sędzią zawodów był shihan Witold Stolarczyk.


23.10.2021r.

IV Ogólnopolski Turniej Karate Kid Wołów

23 października 2021r odbył się IV Ogólnopolski Turniej Karate Kid. W mistrzostwach udział wzięło 300 zawodników z 20 ośrodków. Organizatorem był Wołowski Klub Karate Kyokushin.

ZKKK reprezentowali Marlena Gąsienica, Magdalena Łabuz, Julia Oleksyszyn, Julia Sawicz, Oliwier Jednak, Dominik Korman, Oliwier Dziemieńczuk, Adam Rehlis, Kacper Witowski, Janek Kornaś, Tymoteusz Fedko, Igor Fedko.

Oliwier Jednak wywalczył 1 miejsce w kumite juniorów młodszych, Marlena Gąsienica 2 miejsce w kata i w kumite juniorek, Magdalena Łabuz 3 miejsce w kumite juniorek młodszych , Julia Oleksyszyn i Oliwier Dziemieńczuk 3 miejsce w kumite młodzików, Tymoteusz Fedko 3 miejsce w kumite kadetów.

Zawodnikami opiekowali się Agnieszka Witowska, Krzysztof Jednak, Marek Machnik.

Sędzią głównym zawodów był shihan Witold Stolarczyk.

 


16.10.2021r.

XXII Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Open oraz Mistrzostwa

Polski juniorów młodszych, Zamość 2021

16 października 2021 odbyły się XXII Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Open seniorów oraz Mistrzostwa Polski juniorów młodszych z udziałem 260 zawodników z 82 klubów sportowych.

ZKKK reprezentowali: Magdalena Łabuz, Michał Krawczyk, Oliwier Jednak, Szymon Lewandowski,

Bardzo dobrze spisały się zawodniczki ZKKK: Michal Krawczyk oraz Oliwier Jednak, którzy zdobyli punktowane miejsca 5-8 w swoich kategoriach wagowych.

Zawodnikami opiekowali się Wojciech Lewandowski, Krzysztof Jednak, sędzia zawodów był shihan Witold Stolarczyk.

 


02.10.2021r.

IV Ogólnopolski Memoriał im. Masutatsu Oyamy Dzierżoniów

02 października 2021r odbył się IV Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin. W mistrzostwach udział wzięło 115 zawodników z 13 ośrodków. Organizatorem był Dzierżoniowski Klub Karate Kyokushin.

ZKKK reprezentowali Magdalena Łabuz, Julia Oleksyszyn, Julia Sawicz, Michał Krawczyk, Oliwier Jednak, Szymon Lewandowski, Dominik Korman, Oliwier Dziemieńczuk, Adam Rehlis, Kacper Witowski, Janek Kornaś.

Magdalena Łabuz, Julia Oleksyszyn, Michał Krawczyk, Dominik Korman zdobyli złote medale w kumite, Julia Sawicz, Oliwier Jednak, Kacper Witowski wywalczyli srebrne medale w kumite, Julia Oleksyszyn i Oliwier jednak wywalczyli srebrne medale w kata. ZKKK zdobył 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Zawodnikami opiekowali się Agnieszka Witowska, Wojciech Lewandowski, Krzysztof Jednak, Witold Stolarczyk.

 

 


24-25.09.2021r.

34. MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN, ŚWINOUJŚCIE

24-25 września 2021 odbyły się 34. Mistrzostwa Europy Kyokushin w Świnoujściu z udziałem zawodników walczących w kategoriach kumite i kata seniorów, młodzieżowców (18-21), juniorów (16-17), młodzików (14-15) i kadetów (12-13) z 18 europejskich krajów.

ZKKK reprezentowali Marlena Gąsienica, Magdalena Łabuz, Julia Oleksyszyn, Michał Krawczyk, Oliwier Jednak, Szymon Lewandowski,

Bardzo dobrze spisały się zawodniczki ZKKK: Marlena Gąsienica została wicemistrzynią Europy w kategorii kumite juniorek, a Julia Oleksyszyn wicemistrzynią Europy w kategorii kumite młodziczek.

Zawodnikami opiekowali się Wojciech Lewandowski, Krzysztof Jednak, sędzia zawodów był shihan Witold Stolarczyk.

 

 

 


13-25.08.2021

OBÓZ SPORTOWY NAD MORZEM - POGORZELICA

 


26.06.2021r.

Turniej Karate Kyokushin Sari Cup Żory

26 czerwca odbył się Turniej Karate Kyokushin. W mistrzostwach udział wzięło 320 zawodników z 37 ośrodków. Organizatorem był Jastrzębski Klub Karate Kyokushin.

ZKKK reprezentowali Marlena Gąsienica, Julia Oleksyszyn, Julia Sawicz, Michał Krawczyk, Oliwier Jednak, Szymon Lewandowski, Oliwier Dziemieńczuk, Adam Rehlis, Franek Kornaś.

Szymon Lewandowski i Oliwier Dziemieńczuk wywalczyli brązowe medale w kumite w swoich kategoriach.

Zawodnikami opiekowali się Wojciech Lewandowski, Krzysztof Jednak, Marek Machnik, Witold Stolarczyk.

 


22.05.2021r.

Turniej Karate Kyokushin w Kożuchowie

22 maja w Kożuchowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Karate Kyokushin. W mistrzostwach udział wzięło ponad 240 zawodników z 17 ośrodków. Organizatorem był Nowosolski Klub Karate Kyokushin.

ZKKK reprezentowali Marlena Gąsienica, Magda Łabuz, Julia Oleksyszyn, Julia Sawicz, Michał Krawczyk, Oliwier Jednak, Oliwier Dziemieńczuk, Adam Rehlis, Franek Kornaś, Kacper Witowski.

Start należy uznać za udany: Marlena Gąsienica zajęła 3 miejsce w kata oraz 3 miejsce w kumite, Magdalena Łabuz, Michał Krawczyk, Oliwier Jednak, Kacper Witkowski zajęli 3 miejsce w kumite.

Zawodnikami opiekowali się Agnieszka Witowska, Krzysztof Jednak, Marek Machnik, Witold Stolarczyk.


 

14.03.2021r.
Połączone Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego i Dolnośląskiego Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Dąbrowa Górnicza

14 marca 2021 odbyły się XXXXI MM Śląskiego i MMM w Hali Sportowo-Widowiskowej Centrum w Dąbrowie Górniczej z udziałem ponad 300 zawodników z blisko 50 klubów Górnego i Dolnego Śląska. W otwarciu mistrzostw i wręczaniu nagród uczestniczyli Prezydent Miasta, Kierownik Wydziału Kultury Fizycznej i Prezes Śląskiego Związku Karate Edward Urbańczyk. Sędzią głównym był Andrzej Drewniak a sędzią technicznym Andrzej Manecki. Organizatorem mistrzostw był Dąbrowski Klub Kyokushin kierowany przez sensei Artura Srokę. ZKKK był reprezentowany w kategorii młodzik przez Julie Sawicz, Julię Oleksyszyn, Adama Rehlis, Oliwier Dziemieńczuk w kategorii junior młodszy Magdę Łabuz, Oliwiera Jednak, Szymona Lewandowskiego w kategorii junior Marlenę Gąsienica oraz senior Wojciecha Lewandowski. Medale zdobyli Julia Oleksyszyn srebrny medal, Magdę Łabuz, Oliwier Jednak, Szymon Lewandowski brązowy medal.


 


21.02.2021r..

Seminarium Dolnośląskiego Związku Karate Z-ce Śl. 2021r

W dniu 21 lutego 2021 roku na Hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich odbyło się seminarium karate Dolnośląskiego Związku Karate. W zgrupowaniu uczestniczyło ponad 100 karateka z 8 klubów z Brzegu, Lądka Zdroju, Lubinia, Nowej Soli, Siechnic, Wołowa, Wrocławia i Ząbkowic Śląskich. Treningi prowadzili sensei Maja Kijas 2 Dan – trening kata, sensei Bogdan Bolanowski 4 Dan – trening ogólnorozwojowy, trening kumite poprowadzili: sensei Arkadiusz Szir 1 Dan, sensei Marcin Kułakowski 3 Dan oraz shihan Witold Stolarczyk 5 Dan. W zgrupowaniu uczestniczyło wielu utytułowanych młodzików, juniorów, seniorów oraz sensei: Dorota Bereza 1 Dan, Kordian Witukiewicz 1 Dan, Michał Blicharski 1 Dan, Tomasz Przystasz 1 Dan Andrzej Czarnecki 2 Dan, Sylwester Kowalczyk 2 Dan, , Wiesław Leśniewski 3 Dan. Na koniec zgrupowania wszyscy mogli skorzystać z kąpieli w Słonecznym Parku Wodnym.

 

 


 

ARCHIWUM   20212020, 2019,2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007

2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002

 

www.karate-zakowice.pl