HOME  AKTUALNOŚCI  O KLUBIE  OSIĄGNIĘCIA GALERIA LINKI

PIT Online rozliczysz dzięki Instytutowi Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

 

 

 Odwiedziło nas

 

 

 

AKTUALNOŚCI- - bieżące informacje z imprez

 

09.12.2020r.

Turniej Mikołajkowy Karate KyokushinII

W środę 09.12.2020 r odbył się Turniej Mikołajkowy Karate Kyokushin.

Wyniki chłopców:
1) Oliwier Jednak
2) Szyman Lewandowski
3) Adam Rehlis
4) Kacper Witowski

Wyniki dziewcząt:
1) Marlena Gąsienica
2) Magdalena Łabuz
3) Julia Oleksyszyn
4) Julia Sawicz
 


21.11.2020r.

XII Turniej Karate Kyokushin CARBON CUP – Jastrzębie Zdr.

21 listopada 2020 odbył się w Jastrzębiu Zdr. XII Turniej Karate Kyokushin CARBON CUP z udziałem ok 230 zawodników z 30 klubów. ZKKK reprezentowali Marlena Gąsienica, Magdalena Łabuz, Oliwier Jednak, Michał Krawczyk i Szymon Lewandowski, Julia Sawicz, Oliwier Dziemieńczuk, Adam Rehlis, Kacper Witowski. Marlena wywalczyła 3 miejsce w kumite juniorek młodszych, Marlena, Michał, Oliwier, Szymon zakwalifikowali się do finałów w karta w swoich kategoriach wiekowych. Zawodnikami opiekowali się Agnieszka Witowska, Wojciech Lewandowski i Krzysztof Jednak.

   

 


10.10.2020r.

MISTROSTWA WIDZIANE OCZAMI WOLONTARIUSZA

47 Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin w Ząbkowicach Śląskich już za nami ... przeszły do historii, ale jak przeszły... Tu parę zdań od naocznego świadka, mistrzostwa widziane oczami wolontariuszy. 

Zawodnicy pewnie jeszcze „liżą rany", kurują kontuzje, a my nadal pełni emocji.

Przygotowywania do tak wielkiej imprezy nie trwają dzień czy dwa. Ale co najmniej tygodnie jak nie miesiące wstecz. Począwszy od organizatorów i ich wyczerpujących starań o to by było na wszystko, dla wszystkich i tak jak należy. Poprzez pomoc sponsorów i ludzi przychylnych takim imprezom, Burmistrza Ząbkowic Śl., czy czuwającym nad bezpieczeństwem organom porządkowym, ratunkowym i sanitarnym oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śl.
No i dalej idąc tym tropem mamy wykonawców owego założonego planu. Ludzi którzy swoją pracą przyczyniają się do tego by wszystko było na swoim miejscu w danym momencie. Przygotowania hali na dzień przed turniejem, wiadomo maty same się nie rozłożą, stoliki nie ustawią, a banery nie powieszą, oświetlenie, itd. Nazajutrz turniej, maty do dezynfekcji, maseczki na twarzach, zabezpieczenia sanitarne muszą być w takim teraz okresie.
Wszystko przygotowane, hala przygotowana, a w zasadzie to już wielkie DOJO. Prawie 100 zawodników, z kilkudziesięciu klubów (55 ekip) z całej Polski. Kluby i zawodnicy już zjeżdżają, wszechobecna biel KARATE GI, sędziowie Shihan, Sensei już na odprawie. Wolontariuszy nie brakuje, wszyscy na swoim miejscu w czerwonych koszulkach.

Zaczynamy!
Rozgrzewki do pierwszych walk. Wreszcie po słowach konferansjera – w tej roli organizator Shihan Witold Stolarczyk, pierwsze starcia kumite wyłaniają zwycięzców. Dla niektórych karateka to debiut w kategorii senior, dla niektórych sensei to debiut w sędziowaniu, ale owocny. Walki piękne, sędziowanie nie pozostawiało wątpliwości. Mogliśmy obserwować widowiskowe zdobycie waza-ri czy nawet ippon kończący walkę. Co za tym idzie ekipa bielawskich ratowników, która była na naszym turnieju, miała co robić niejednokrotnie byli widziani na tatami, a mówimy tylko o walkach kwalifikacyjnych.
Wszystko szło według wcześniejszych założeń ... kumite, wymiany ekip sędziowskich na obu matach. Do godziny 13.00 mieliśmy już wyłonionych zawodników do półfinałów. Chwila przerwy wykorzystana na pokaz Szkoły Tańca Pani Hanny Zielińskiej. A także na uroczyste otwarcie zawodów. Podziękowania dla zasłużonych, a także na podkreślenie faktu, że nasz Ząbkowicki Klub Karate Kyokushin obchodzi właśnie 30lecie swojej działalności!!! Osu Shihan Witold Stolarczyk!!!
Po tej kilkuminutowej przerwie powrót do turnieju.
Test Tameshivari.. Oj działo się.
Dla niewtajemniczonych, owy test ma na celu w przypadku wątpliwości wyniku po walce, jej rozstrzygniecie. Otóż test temeshivari to rozbijanie desek o konkretnych rozmiarach. Ich rozbijanie odbywało się w trzech technikach:
1 shuto kakato – zewnętrzny kant dłoni,
2 hiji -łokieć,
3 kakato - pięta.
Uwaga nie próbujcie tego w domu, a deski do testu nie są z papieru. Nie umiejętne podejście do tematu grozi nie lada kontuzją!!!
Następnym etapem były już walki półfinałowe i w końcowej fazie finały kumite. A emocjom nie było końca i choć na widowni niestety nie mogło być zbyt wiele osób –coż covid i ograniczenia z tym związane, ale Ci co byli nie mogli być zawiedzeni. Dla nieobecnych z uwagi na powyższe ograniczenia umożliwiono relację on-line, która cieszyła się dużym powodzeniem oraz relacje TVP3 Wrocław.
Debiuty dla jednych, szlifowanie warsztatu dla innych, potwierdzenie dominacji dla zwycięzców!! Walki finałowe wyłoniły zwycięzców turnieju.
Taaak to był udany z naszej perspektywy turniej, czego dowodem najlepszym są słowa samych zawodników, że to naprawdę dobrze zorganizowane zawody!! Zatem chyba w tak trudnych okolicznościach, w tym czasie, stanęliśmy na wysokości zadania i wszystko wyszło tak jak było zaplanowane. Ciężko każdego wymienić tu z imienia, ale ludzi w to wydarzenie zaangażowanych było naprawdę sporo. My dorośli to jedna sprawa, działamy bo tak trzeba, ale młodzież i dzieciaki, którzy się bez reszty zaangażowały, to jest coś. To jest efekt z nimi pracy. Ktoś rzuca hasło i się dzieje noszą tatami bez jęku że ciężko, czy – a długo jeszcze?, a ile tych kaw mamy tam zanieść, a długo tu mam stać, a dlaczego mam z miotłą ganiać?, a to czy a tamto. Nie nic z tych rzeczy – trzeba i to robimy. Młodzież i dzieciaki są naszą nadzieją i naszą przyszłością, naszą spuścizną. Warto inwestować w nich nasz czas i dobre słowo, a się odwdzięczą.

Dziękuję im za to, że mogłem wraz z nimi pełnić sportowy wolontariat na 47 Mistrzostwach Polski w Karate Kyokushin w Ząbkowicach Śl.

Osu ZKKK!!!
Wolontariusz.


 

 


25.04.2020r.

47 Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin

 

 


15.12.2019r.

Turniej mikołajkowy - nysa 2019

 

 


14.12.2019r.

PUCHAR POLSKI KARATE KYOKUSHIN WŁOCŁAWEK

 

14 grudnia 2019 odbył się w nowej hali Widowiskowo - Sportowej OSiR we Włocławku Puchar Polski Kyokushin seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików z udziałem 550 zawodników reprezentujących 101 Klubów sportowych Kyokushin walczących w kategoriach wagowych oraz konkurencji kata. ZKKK reprezentowali Marlena Gąsienica, Magdalena Łabuz, Oliwier Jednak, Michał Krawczyk i Szymon Lewandowski. Marlena Gąsienica zajęła 6 miejsce w Polsce w kata juniorek młodszych.


23.11.2019r.

XI Międzynarodowy Turniej CARBON CUP – Jastrzębie Zdrój.

 

W dniu 23.11.2019r odbył się XI Turniej Karate w Jastrzębiu Zdrój. W zawodach startowało 360 zawodników z 36 klubów karate. ZKKK reprezentowali Marlena Gąsienica, Magdalena Łabuz, Julia Oleksyszyn, Julia Sawicz, Michał Krawczyk, Szymon Lewandowski, Oliwier Jednak, Oliwier Dziemieńczuk, Adam Rehlis. Zawodnikami opiekowali się Wojciech Lewandowski i Krzysztof Jednak. Sędziowali Witold Stolarczyk i Marek Machnik.
Marlena Gąsienica zakwalifikowała się do rundy finałowej w Kata juniorek młodszych, a Michał Krawczyk zdobył srebrny medal w kumite młodzików.


 


25-26.10.2019r.

33 Mistrzostwa Europy Porto Portugalia

 

25-26 października 2019 w Metropolitalnej Hali Sportowej w Porto Vila do Conde w Portugali, odbyły się 33 Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem ponad 350 zawodników reprezentujących 26 krajów, walczących w 46 kategoriach wagowych kumite i kata.
Bardzo dobrze zaprezentowała się debiutująca w tej randze zawodów Marlena Gąsienica, która w pierwszej walce pokonała przez wazarri reprezentantkę Francji Beauvoir Ambre, przegrała w walce o półfinał z przyszła Mistrzynią Europy zawodniczką z Holandii Goedhart Ruby.

 


 

19.10.2019r.

III Ogólnopolskie Mistrzostwa Karate Kyokushin i WKF

„Karate Kid” Wołów

 

Zawodnicy ZKKK zdobyli 11 medali w III Turnieju „Karate Kid w Wołowie. Marlena Gąsienica I miejsce w kata juniorek młodszych, Magdalena Łabuz II miejsce w kumite młodziczek, Oliwier Jednak III miejsce w kata młodzików, Michał Krawczyk III miejsce , a Szymon Lewandowski II miejsce w kumite młodzików, Julia Oleksyszyn II miejsce w Kumite i II miejsce w kata, Adam Rehlis I miejsce w kumite, Julia Sawicz II miejsce w kumite, Oliwier Dziemieńczuk II miejsce w Kumite, Franek Kornaś II miejsce w kumite.

 


 

12.10.2019r.

XX Mistrzostwa Polski Kyokushin Open seniorów i juniorów

młodszych w Szczecinie

 

XX jubileuszowe Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin open seniorów i juniorów młodszych odbyły się dnia 12 października 2019 w Szczecinie z udziałem 220 zawodników z 76 klubów.
ZKKK reprezentowała Marlena Gąsienica, a shihan Witold Stolarczyk był sędzią zawodów.


 

05.10.2019r.

XXI Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza

w Karate Kyokushin

W dniu 05.10.2019 roku w Sieradzu odbył się Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin. Na macie rywalizowało ponad dwieście zawodniczek i zawodników z pięciu krajów. ZKKK reprezentowali Marlena Gąsienica, Magda Łabuz, Julia Oleksyszyn, Michał Krawczyk, Szymon Lewandowski, Oliwier Jednak.
Oliwier Jednak zdobył 3 miejsce w kumite młodzików.


 


11 - 23.08.2019r.

Obóz Sportowo Rekreacyjny Pogorzelica 2019r.

 

Bieg Prawdy - Latarnia Niechorze

 

 

Kąpiel w morzu

 

 

Ognisko

 

 

Zawody StrongMan

 

 

Trening wodny

 

 

Zawody sumo

   

 

XXI Międzynarodowy Bieg "Cztery Mile Jarka" Dziwnów

 

 

Podsumowanie obozu

          
 


18 - 21.07.2019r.

WSCHODNIO EUROPEJSKI OBÓZ KRAKÓW 18-21 LIPCA 2019

W dniach 18-21 lipca br. na obiektach AWF w Kraków odbył się 46 Wschodnio Europejski Letni Obóz Kyokushin z udziałem 290 z 8 krajów. Głównymi trenerami byli Prezydent KWF Antonio Pinero 9 Dan oraz Reprezentant Krajowy USA Lesław Samitowski 7 Dan z Chicago. Program nadzorował Sekretarz KWF Andrzej Drewniak. Program dnia obejmował poranną rozgrzewkę i 3 dwugodzinne treningi. ZKKK był reprezentowany przez shihan Witolda Stolarczyka oraz sempai Dariusza Adacha.


 


15.06.2019r.

Turniej Karate Kyokushin w Limanowej

W dniu 15.06.2019 odbył się w Limanowej 8 th International Karate Kyokushin Tournament for Children and Junior "ONE WORLD ONE KYOKUSHIN". W turnieju wzięło udział 300 zawodników z 40 ośrodków z pięciu państw: Czech, Litwy, Ukrainy, Węgier i Polski. ZKKK reprezentowali Marlena Gąsienica, Magda Łabuz, Julia Oleksyszyn, Michał Krawczyk, Oliwier Jednak, Adam Rehlis i Franek Kornaś.

Wyniki ZKKK: Marlena Gąsienica 4 w kata juniorek młodszych, Oliwier Jednak 2 w kata młodzików, Magdalena Łabuz 2 w kumite młodziczek, Julia Oleksyszyn 3 w kumite kadetek, Franek Kornaś 3 w kumite kadetów. Zawodnikami opiekowali się Shihan Witold Stolarczyk i Krzysztof Jednak

 

 

 


 

01.06.2019r.

Turniej Karate Kyokushin w Kożuchowie

W dniu 01.06.2019 odbyły się XII Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Kożuchowa. W turnieju wzięło udział 176 zawodników z 17 ośrodków kyokushin. ZKKK reprezentowali Marlena Gąsienica, Magda Łabuz, Natasza Witek, Julia Oleksyszyn, Szymon Lewandowski, Oliwier Jednak, Adam Rehlis i Franek Kornaś.

Start należy uznać za udany: Szymon Lewandowski 1 miejsce w kata, 2 miejsce w kumite; Marlena Gąsienica 2 miejsce w kata; Oliwier Jednak 2 miejsce w kata, Oliwier Dziemieńczuk i Magdalena Łabuz 4 miejsce w kumite. Zawodnikami opiekowali się Shihan Witold Stolarczyk, Wojtek Lewandowski i Krzysztof Jednak

 


 

11.05.2019r.

12 Olimpiada Młodzieży Wrocław

W sobotę 11.05.2019r we Wrocławiu odbyła się 12 Olimpiada Młodzieży. W zawodach uczestniczyło 92 zawodników z 11 klubów, Ząbkowice Śląskie reprezentowali: Marlena Gąsienica, Natasza Witek, Magdalena Łabuz, Joanna Oleksyszyn, Julia Sawicz, Franek Kornaś, Adam Rehlis, Oliwier Dziemieńczuk, Szymon Lewandowski, Oliwier Jednak.
Marlena Gąsienica wywalczyła 2 miejsce w kumite, 2 miejsce w kata; Natasza 3 miejsce w kata; Magdalena Łabuz, Szymon Lewandowski, Oliwier Dziemieńczuk, Adam Rehlis 3 miejsce w kumite.

 

 


 

 


06.04.2019r.

II Memoriał Masutatsu Oyamy Dzierżoniów

W sobotę 06.04.2019r w Dzierżoniowie odbyły się II Memoriał Masutatsu Oyamy. W zawodach uczestniczyło 190 zawodników z 17 klubów, Ząbkowice Śląskie reprezentowali: Marlena Gąsienica, Natasza Witek, Magdalena Łabuz, Joanna Oleksyszyn, Julia Sawicz, Jan i Franek Kornaś, Adam Rehlis, Oliwier Dziemieńczuk, Szymon Lewandowski, Oliwier Jednak, Michał Krawczyk.

 

Relacja rodzica Wojtka Lewandowskiego FB 06.04.2019r

ZKKK!!! Daliśmy ostro na turnieju w Dzierżoniowie. Może i nie każdy z pucharem czy medalem, ale nie przegrany. Kochane nasze dzieciaki zostawiły na macie dziś kawal serca, litry potu, ogromu determinacji i sportowego ducha. Jednym poszło lepiej innym mniej dobrze. Ale wiem że trzymaliście kciuki, zatem troszkę pochwalić sie należy.
Kornaś Franek był naprawdę genialny na macie, szalał bym rzekł nawet, niestety to było zbyt mało na przeciwnika. Michał Krawczyk w kategorii młodzik miał ostrą przeprawę, był twardy ale to nie wystarczyło na wygraną, Sajmon Szymon Lewandowski mój syn i duma dał z siebie wiele w ferworze walki niestety popełnił błąd co kosztowało go wasari - punktem dla przeciwnika. Oliwier Jednak, jestem pewien że ten chłopak jeszcze wszystkim pokaże jaką dysponuje silą i techniką. Natasza Witek to dziewczę naprawdę ma serce do walki i może sie podobać z każdym turniejem bardziej. Julka "SZATAN" Oleksyszyn no ja wam mówię ta dziewucha potrafi przywalić. dziś zabrakło obrony. Nasi najmłodsi Adaś Rechlis i Oliwier Dziemieńczuk - debiutanci w kumite - chłopaki!!! SZACUN!!! Poniżej relacja foto z zawodów oraz medaliści: Marlena Gąsienica 2 miejsce w kata, Sajmon Szymon Lewandowski 2 miejsce w kata, Madzia Magdalena Łabuz 2 miejsce w kata, Jula Oleksyszyn, Oli Dziemieńczuk i Adaś Rehlis 2 miejsce w kata synchronicznym!!! Madzia Łabuz, Oli Jednak, Sajmon Szymon Lewandowski 3 miejsce w synchronie.

Janek Kornaś 2 miejsce kumite dzieci, Adam Rehlis 2 miejsce w kumite kadetów, Oliwier Dziemieńczuk 3 miejsce w kumite kadetów, Madzia Łabuz 2 miejsce kumite Młodziczek, Marlena "OGNISTA PIEŚĆ" Gąsienica 1 miejsce w kumite Juniorek Młodszych. Uwaga ZKKK zajęło 4 miejsce w klasyfikacji medalowej!!!

 


17.03.2019r.

XXXIX MISTRZOSTWA MAKROREGIONU DOLNOŚLASKIEGO I MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW KARATE KYOKUSHIN WOŁÓW

 

17 marca 2019 w Wołowie odbyły się XXXIX Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin z udziałem 172 zawodników z 23 ośrodków karate. ZKKK reprezentowali: Wojciech Lewandowski, Małgorzata Koza, Marlena Gąsienica, Magdalena Łabuz, Natasza Witek, Oliwier Jednak, Szymon Lewandowski i Michał Krawczyk.

Marlena Gąsienica zajęła 3 miejsce w kumite i 3 miejsce w kata juniorek młodszych, Magdalena Łabuz i Oliwier Jednak 3 miejsce w kategorii kumite młodzików, Wojciech Lewandowski 3 miejsce w kategorii kumite Master do 85 kg.

 


23.02.2019r.

XX OTWARTE MISTRZOSTWA OPOLSZCZYZNY NYSA

 

23 lutego 2019 w Nysie odbyły się XX otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny z udziałem 240 zawodników z 17 ośrodków karate. ZKKK reprezentowali: Janek i Franek Kornaś, Adam Rehlis, Oliwier Dziemieńczuk, Julia Oleksyszyn, Natasza Witek, Magdalena Łabuz, Oliwier Jednak, Szymon Lewandowski, Marlena Gąsienica i Karol Czenczek.

Karol Czenczek zajął 3 miejsce w kumite seniorów, Marlena Gąsienica 2 miejsce w kumite juniorek, Magdalena Łabuz 2 miejsce w kumite młodziczek, Szymon Lewandowski 2 miejsce w kumite młodzików i Julia Oleksyszyn 2 miejsce w kumite kadetek.

 

 


25.01 – 26.01.2019r.

SEMINARIUM I NOWOROCZNY TRENING

Z SENSEI ALEKSANDR PICHKUNOV KRAKÓW

 

25 - 26 stycznia 2019 w Sali Sportów Walki YMCA Kraków odbyło się z udziałem ponad 120 kierowników ośrodków, instruktorów i zawodników Seminarium połączone z Noworocznym treningiem. Treningi prowadził sensei Aleksandr Pichkunov 4 Dan - medalista MŚ Kyokushin, który walczył oraz szkolił się w Tokio przez kilka lat w K-1 razem z sensei Francisco Filho.

Tematem seminarium były techniki oraz kombinacje do walki. Sensei Pichkunov pokazał wiele specjalistycznych ćwiczeń stosowanych w boksie zawodowym oraz K-1, co spowodowało duże zainteresowanie i wiele pytań.

ZKKK był reprezentowany przez shihan Witolda Stolarczyka sensei Marka Machnika, sensei Tomasza Przystasza oraz sempai Karola Czenczka.

 

 

ARCHIWUM 2019,2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007

2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002

 

www.karate-zakowice.pl