HOME  AKTUALNOŚCI  O KLUBIE  OSIĄGNIĘCIA GALERIA LINKI

 

AKTUALNOŚCI- - bieżące informacje z imprez

 

11.11.2005


CHALLENGER  OPOLE 2005

 

          Kolejnym sprawdzianem dla zawodników Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushin był rozegrany 11. listopada turniej pod nazwą „Challenger Karate Kyokushin” w Opolu. W zawodach startowało 55 seniorów i juniorów młodszych z: Legnicy, Olesna, Radzymina, Siechnic, Świdnicy, Tarnowskich Gór, Warszawy, Wrocławia, Ząbkowic i Opola a wśród nich niejednokrotni medaliści Mistrzostw Polski i Mistrzostw Makroregionów.

      Z czteroosobowej reprezentacji ZKKK w składzie: Hortensja Brzóska, Florentyna Brzóska, Marcin Pacholak i Józef Rudnicki, męska część wywalczyła brązowe krążki: Józef Rudnicki w kategorii kumite seniorów do 80 kg, Marcin Pacholak w kumite juniorów młodszych powyżej 70 kg.

Trenujący od wielu lat Marcin Pacholak już w marcu przyszłego roku zadebiutuje w konkurencji full contact na Mistrzostwach Dolnego Śląska, które odbędą się w Sieradzu. Będą to jedne z najważniejszych zawodów w cyklu startowym ząbkowiczan, zamierzają pokazać się na nich z jak najlepszej strony.

Nieocenione, zdobywane podczas licznych turniejów doświadczenia z pewnością procentować będą w przyszłości i motywować zawodników do podnoszenia sobie poprzeczki.

 

29.10.2005


PUCHAR POLSKI GŁOGÓW 2005

 

     Ząbkowicki Klub Karate Koykushin nie próżnuje. Troje zawodników: Hortensja Brzóska, Florentyna Brzóska i Józef Rudnicki 29 października br. wystartowało w XXII Pucharze Polski Seniorów w Głogowie. Zawody odbyły się przy obsadzie 126 zawodników i zawodniczek reprezentujących 48 ośrodków. Hortensja Brzóska i Józef Rudnicki zwieńczyli swoje wystąpienia sukcesem, zajmując III miejsca w swoich kategoriach.

       Hortensja Brzóska, startująca w kategorii powyżej 65 kg, zapewniła sobie medalową pozycję, wygrywając jednogłośnie z zawodniczką z Gliwic. W półfinałowym pojedynku spotkała się z Magdaleną Wójcik z Katowic – aktualną Mistrzynią Europy w kategorii do 65 kg oraz dwukrotnej Wicemistrzyni Europy Open z lat 2003 i 2004. Nasza zawodniczka stoczyła z utytułowaną koleżanką zaciętą, 3-minutową walkę.

    Józef Rudnicki na zawodach miał przed sobą nie lada zadanie, jego kategoria do 80 kg należała do najliczniej obsadzonych. Pierwszą walkę nasz zawodnik wygrał, uzyskując „wazari” (pół punktu za zadanie wyraźnego ciosu) za technikę nożną mawashi geri jodan. Drugi wygrany pojedynek stanowił rewanż za przegraną w finale Mistrzostw Polski Juniorów sprzed trzech tygodni. W półfinale ząbkowiczanin uległ Michałowi Krzakowi z Katowic, również członkowi kadry narodowej, na którego koncie jest m.in. III miejsce na Międzynarodowym Turnieju na Wyspach Kanaryjskich w tym roku.

      Nasi reprezentanci dowiedli po raz kolejny ducha walki, mierząc się z zawodnikami z najwyższej półki w Polsce. Konfrontacje, mimo że przegrane dały im nieocenioną lekcję i bodziec do dalszego, wzmożonego treningu i pracy nad sobą.

 

8-9.10.2005


XVI MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW SOSNOWIEC 2005

 

8-9 października w Sosnowcu odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Juniorów Kyokushin Karate. Wzięło w nich udział 146 zawodniczek i zawodników z 45 ośrodków karate w całym kraju. ZKKK reprezentowało czworo juniorów (18-21 lat): Florentyna Brzóska, Hortensja Brzóska, Józef Rudnicki i Tomasz Ptasiński.

Wszyscy zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach: kumie full contact z podziałem na kategorie wagowe i kumie Ligot contact open. Rywalizacja na wysokim poziomie wielokrotnie pokazywała, jak niełatwym zadaniem jest wykazanie się umiejętnościami wypracowanymi przez lata treningu. Ciekawe rozstrzygnięcia walk, rozgrywanych zawsze w sportowym duchu, przypominały o nieprzewidywalności sportu, która przecież stanowi o jego pięknie. Zmagania naszych reprezentantów zaowocowały sukcesami. Florentyna Brzóska zajęła III miejsce w kumie light contact. Józef Rudnicki znakomicie spisał się kumite full contact, zdobywając Wicemistrzostwo Polski w kategorii do 80 kg. Ząbkowiczanie zdobyli w ten sposób 23 i 24 medal na poziomie Mistrzostw Polski w dorobku Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai.

 

 

www.karate-zabkowice.pl