HOME  AKTUALNOŚCI  O KLUBIE  OSIĄGNIĘCIA GALERIA LINKI

PIT Online rozliczysz dzięki Instytutowi Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

 

 

 Odwiedziło nas

 

 

 

AKTUALNOŚCI- - bieżące informacje z imprez

 

01.06.2024r.

Mistrzostwa Polski Kyokushin Seniorów i Juniorów Wieliczka

1 czerwca 2024r w Hali Sportowej „Solne Miasto” w Wieliczce odbyły się 51 Mistrzostwa Polski Kyokushin seniorów i juniorów z udziałem 214 zawodników z 63 klubów.

ZKKK był reprezentowany przez Magdalenę Łabuz, Julię Oleksyszyn i Oliwiera Jednaka startujących w kata i kumite juniorów. Bardzo dobrze spisał się Oliwier Jednak przechodząc do rundy finałowej w kata, w kumite przegrał w repasażu po wyrównanej walce z przyszłym wice mistrzem polski Igorem Strachem z Inowrocławia. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze zawodniczki, wygrywając swoje pierwsze walki, w następnych rundach Julia Oleksyszyn trafiła na Martynę Łuka z Białegostoku przyszłą mistrzynię polski, a Magda Łabuz na Martynę Białecką przyszłą wice mistrzynię polski. Shihan Witold Stolarczyk był sędziom zawodów. Zawodnikami opiekował się Krzysztof Jednak.


 

25.05.2024r.

XV Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Karate Kyokushin „Ronin Cup” - Kożuchów

25 maja 2024 w Kożuchowie odbyły się XV Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Karate Kyokushin „ Ronin Cup” z udziałem 150 zawodników reprezentujących 12 klubów Kyokushin Karate.

ZKKK reprezentowali Oliwier Jednak, Oliwier Dziemieńczuk, Kacper Witowski.

Oliwier Jednak wywalczył 1 miejsce w kata oraz 2 miejsce w kumite juniorów, Oliwier Dziemieńczuk 2 miejsce w kumite juniorów młodszych, a Kacper Witowski 1 miejsce w kumite młodzików.

Zawodnikami opiekował się Krzysztof Jednak, a Witold Stolarczyk był sędzią głównym zawodów.


27.04.2024r.

Wratislavia Cup - Wrocław

27 kwietnia 2024 odbyła się pierwsza edycja turnieju Wratislavia Cup z udziałem 190 zawodników z 28 klubów z Polski oraz z Ukrainy i Łotwy.

ZKKK reprezentowali: Magdalena Łabuz, Julia Oleksyszyn, Oliwier Dziemieńczuk oraz Kacper Witowski.
Magda Łabuz zajęła 3 miejsce, Julia Oleksyszyn 2 miejsce w kumite juniorek, Oliwier Dziemieńczuk 3 miejsce w kumite juniorów młodszych, Kacper Witowski 1 miejsce w kumite młodzików.

Shihan Witold Stolarczyk był sędzią zawodów.


06.04.2024r.

VII Memoriał Masutatsu Oyamy Karate Kyokushin - Dzierżoniów

06 kwietnia 2024 na hali OSiR w Dzierżoniowie odbył się VII Memoriał Masutatsu Oyamy Karate Kyokushin z udziałem 160 zawodników reprezentujących 20 klubów Kyokushin Karate.

ZKKK reprezentowali: Magdalena Łabuz, Julia Oleksyszyn, Oliwier Jednak, Oliwier Dziemieńczuk, Kacper Witowski.
Magda Łabuz 1 miejsce kumite juniorek, Julia Oleksyszyn 2miejsce w kumite juniorek młodszych, Oliwier Jednak 3 miejsce kumite juniorów, Oliwier Dziemieńczuk 3 miejsce kumite juniorów młodszych, Kacper Witowski 3 miejsce kumite młodzików, Oliwier Jednak 2 miejsce w kata juniorów.

Zawodnikami opiekował się Krzysztof Jednak, a Shihan Witold Stolarczyk był sędzią zawodów.

 


 

23.03.2024r.

Mistrzostwa Opolszczyzny Karate Kyokushin Nysa

23 marca 2024 roku w Hali Nysa w Nysie odbyły się Mistrzostwa Opolszczyzny Karate Kyokushin.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy ZKKK, Magdalena Łabuz zajęła 1 miejsce w kumite i 3 miejsce w kata juniorek, Julia Oleksyszyn 2 miejsce w kumite juniorek, Oliwier Jednak 1 miejsce w kumite i 1 miejsce w kata juniorów, Oliwier Dziemieńczuk 2 miejsce w kumite i 3 miejsce w kata juniorów młodszych oraz Kacper Witowski 3 miejsce w kategorii kumite młodzików.

Zawodnikami opiekował się sensei Krzysztof Jednak, a Sędzią Głównym zawodów był shihan Witold Stolarczyk.


16.03.2024r.

Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Katowice

W sobotę 16 marca 2024 odbyły się w Katowicach 43. Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin z udziałem 305 zawodników reprezentujących kluby ze Śląska i Dolnego Śląska. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Zbigniew Zieliński. Organizatorem był Klub Kyokushin TKKF "Czarni" Katowice kierowany przez Prezesa Dariusza Łyczko.

ZKKK był reprezentowany przez: Wojtka Lewandowskiego, Oliwiera Jednaka, Julię Oleksyszyn, Oliwiera Dziemieńczuka oraz Kacpra Witowskiego. Shihan Witolda Stolarczyka pełnił rolę sędziego zawodów.

Zawodnicy zdobyli 4 medale w kumite: Julia Oleksyszyn 3 miejsce w kategorii juniorek, Oliwier Dziemieńczuk 1 miejsce w kategorii juniorów młodszych, Kacper Witowski 2 miejsce kategorii młodzików oraz Wojciech Lewandowski 2 miejsce w kategorii masters.


 

09.03.2024r.

VI Ogólnopolski Turniej Karate Brenno 2024r

W sobotę 09 marca 2024 odbył się w Brennie VI Ogólnopolski Turniej Karate z udziałem 258 zawodników reprezentujących 21 kluby karate Kyokushin.

ZKKK był reprezentowany przez: Magdalenę Łabuz, Oliwiera Jednaka, Julię Oleksyszyn, Oliwiera Dziemieńczuka oraz Kacpra Witowskiego.

Zawodnicy zdobyli 3 medale w kumite: Oliwier Jednak 2 miejsce w kategorii junior, Julia Oleksyszyn 3 miejsce w kategorii juniorka i Kacper Witowski 1 miejsce w kategorii młodzik.

W kata Oliwier Jednak 4 miejsce, Magda Łabuz 4 miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

 


16.12.2023r.

Puchar Polski Karate Kyokushin – Katowice

16 grudnia 2023 roku w Katowicach odbył się Puchar Polski Karate Kyokushin.

ZKKK był reprezentowany przez Kacpra Witowskiego w kategorii młodzików, Julię Oleksyszyn i Oliwiera Dziemieńczuka w kategorii juniorów młodszych, Oliwiera Jednaka i Magdalenę Łabuz w kategorii juniorów.

Bardzo dobrze spisała się Julia Oleksyszyn zdobywając brązowy medal w kategorii kumite juniorek młodszych. Oliwier Jednak przeszedł do tury finałowej w kata, ostatecznie zajął 7 miejsce. Zawodnikami opiekował się sensei Krzysztof Jednak.

 


25.11.2023r

ZKKK zakończyło projekt „Turniej Mikołajkowy Karate

Kyokushin w Ząbkowicach ŚL.”.

25 listopada 2023r odbył się Turniej Mikołajkowy, 247 uczestników z 13 ośrodków Makroregionu Dolnośląskiego i Mikołaj z Elfem.

Super atmosfera, uśmiech i rumieńce na twarzy, lekka adrenalina z nuta rywalizacji no i Mikołaj z Elfem 😊
Dziękujemy za udział.

Projekt realizowany w ramach Programu Mikrograntów Sportowych którego operatorem jest Fundacja Orły Sportu, finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

#mikołaj #karate #mikrograntysportowe


02.09. – 25.11.2023r

ZKKK zakończyło projekt „Karateka też umie pływać”.

30 uczestników, 13 zajęć 1,5.godzinnych na pływalni w Ząbkowicach ŚL

Super atmosfera, uśmiech i rumieńce na twarzy oraz lekka adrenalina rywalizacji w wodzie.

Dziękujemy za udział.

Projekt realizowany w ramach Programu Mikrograntów Sportowych którego operatorem jest Fundacja Orły Sportu, finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

#pływanie #karate #mikrograntysportowe

 


17-18.11.2023r

IV Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin Arnhem Holandia

W dniach 17/18 listopada 2023r w miejscowości Arnhem Holandia odbyły się 4 Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin organizacji WKF.

Do kadry polski zostali powołani zawodnicy Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai:

Marlena Gąsienica w kategorii kumite młodzieżowców i kata seniorek; Magdalena Łabuz, Julia Oleksyszyn, Oliwier Jednak w kategorii kumite juniorów oraz Kacper Witowski w kategorii kumite młodzików. Zawodnikami opiekował się sensei Krzysztof Jednak, a sędzią zawodów był shihan Witold Stolarczyk.


ZKKK zakończyło projekt

„Biegi przełajowe to aktywne spędzanie czasu w naturze”.

01.10.2023r. – Spalona

21.10.2023r. – Złoty Stok

05.11.2023r. – Wielka Sowa

3 biegi, 90 uczestników i 3 różne miejscowości:

- Bieg ze schroniska Spalona na wieżę widokową Jagodna,

- Bieg z przełęczy Jugowskiej na Wielką Sowę,

Oraz Złoty Stok bieg podczas finału Pucharu Polski w Dogtrekkingu co prawda bez psów bez psów ale z profesjonalna obsługą.

Super atmosfera, trochę wysiłku, piękne widoki, ciekawe miejsca, uśmiech i rumieńce na twarzy, lekka adrenalina rywalizacji a na koniec ciepły posiłek.

Dziękujemy za udział.

Projekt realizowany w ramach Programu Mikrograntów Sportowych którego operatorem jest Fundacja Orły Sportu, finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

#biegi #karate #mikrograntysportowe


14.10.2023r.

Mistrzostwa Polski juniorów młodszych – Kąty Wrocławskie

14 października 2023 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Kątach Wrocławskich odbyły się MP juniorów młodszych. ZKKK był reprezentowany przez Julię Oleksyszyn i Oliwiera Dziemieńczuka w kumite i kata.

Bardzo dobrze spisał się Oliwier Dziemieńczuk zdobywając brązowy medal w kategorii kumite.


10.10.2023r.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Kyokushin „Karate Kid”- Wołów

21 października 2023 roku w Wołowie odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Karate Kyokushin.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy ZKKK, Magdalena Łabuz zajęła 2 miejsce w kumite juniorek, Oliwier Dziemieńczuk 2 miejsce w kumite juniorów młodszych, Kacper Witowski 2 miejsce w kumite młodzików.

Sędzią Głównym zawodów był shihan Witold Stolarczyk.


07.10.2023r.

Turniej Karate o Puchar Powiatu Rybnickiego – Czerwionka Leszczyny

07 października 2023 roku w Czerwionka Leszczyny odbył się Turniej Karate o Puchar Powiatu Rybnickiego.
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy ZKKK: Marlena Gąsienica zdobyła 2 miejsce w kumite i 2 miejsce w kata w kategorii seniorek, Magda Łabuz 1 miejsce kumite juniorek, Julia Oleksyszyn 2 miejsce w kumite juniorek młodszych, Oliwier Dziemieńczuk 3 miejsce w kumite i 3 miejsce w kata juniorów młodszych, Kacper Witowski 3 miejsce w kumite młodzików, a Wojciech Lewandowski 3 miejsce w kumite master.

Zawodnikami opiekował się Agnieszka Artur Witowski i Krzysztof Jednak, shihan Witold Stolarczyk był sędzią zawodów.


30.09.2023r.

I Międzywojewódzki Puchar Gór Złotych Karate Kyokushin

30 września 2023 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Złotym Stoku odbył się I Międzywojewódzki Puchar Gór Złotych Karate Kyokushin.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy ZKKK, Julia Oleksyszyn, Oliwier Jednak, Oliwier Dziemieńczuk zajeli 1 miejsca, a Kacper Witowski 2 miejsce w kategorii kumite.

Sędzią Głównym zawodów był shihan Witold Stolarczyk.


7-19.08.2023

OBÓZ POGORZELICA

   


20-23.07.2023r.

50-TY JUBILEUSZOWY WSCHODNIO-EUROPEJSKI LETNI OBÓZ

KYOKUSHIN, KRAKÓW 2023

W dniach 20-23 lipca 2023 na obiektach AWF Kraków odbył się Jubileuszowy 50 Wschodnioeuropejski Letni Obóz Kyokushin z udziałem około 250 uczestników.

Głównym trenerem był Prezydent KWF Antonio Pinero (9.dan) a gościem specjalnym legendarny zawodnik i mistrz świata Kyokushin shihan Francesco Filho (7.dan).

W trakcie obozu były przeprowadzone egzaminy na Dan, który pomyślnie zaliczyli Marlena Gąsienica i Krzysztof Jednak.


17.06.2023r.

IX Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin

„One World One Kyokushin” - Limanowa

17 czerwca 2023 roku w hali sportowej przy ul. Jordana 3 w Limanowej odbyła się dziewiąta edycja Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin „One World One Kyokushin.

W tegorocznej odsłonie turnieju wzięło udział 200 zawodników z 34 klubów, reprezentujących 7 światowych organizacji Kyokushin (IKO-1, IKO-Sosai, KWF, Shihkyokushin, So-Kyokushin, WKB i WKU). Na limanowskim tatami pojawili się przedstawiciele Ukrainy, Kazachstanu, Węgier oraz Polski.

ZKKK reprezentowali Magdalena Łabuz, Julia Oleksyszyn, Oliwier Jednak, Oliwier Dziemieńczuk, Dominik Korman, Kacper Witowski.

Julia Oleksyszyn, Dominik Korman wywalczyli 2 miejsce w kumite, Oliwier Jednak, Oliwier Dziemieńczuk, Kacper Witowski, 3 miejsce w kumite,

Zawodnikami opiekował się Agnieszka Artur Witowski i Krzysztof Jednak.


10.06.2023r.

V Memoriał Masutatsu Oyamy Karate Kyokushin - Dzierżoniów

10 czerwca 2023 na hali OSiR w Dzierżoniowie odbył się VI Memoriał Masutatsu Oyamy Karate Kyokushin z udziałem 140 zawodników reprezentujących 15 klubów Kyokushin Karate.

ZKKK reprezentowali Marlena Gąsienica, Magdalena Łabuz, Julia Oleksyszyn, Oliwier Jednak, Oliwier Dziemieńczuk, Dominik Korman, Adam Rehlis, Kacper Witowski, Igor i Tymoteusz Fedko.

Marlena Gąsienica, Julia Oleksyszyn wywalczyła 1 miejsce w kumite, Oliwier Jednak, Oliwier Dziemieńczuk, Kacper Witowski, Igor Fedko 2 miejsce w kumite, Dominik Korman, Adam Rehlis, Tymoteusz Fedko 3 miejsce w kumite, w konkurencji kata Oliwier Jednak wywalczył 2 miejsce.

Zawodnikami opiekował się Agnieszka Witowska, Rafał Fedko, Krzysztof Jednak, a Shihan Witold Stolarczyk był sędzią zawodów.


15.04.2023r.

 V Ogólnopolski Turniej Karate Brenno 2023r

W sobotę 15 kwietnia 2023 odbył się w Brennie V Ogólnopolski Turniej Karate z udziałem 230 zawodników reprezentujących 23 kluby karate Kyokushin.

ZKKK był reprezentowany przez: Magdalenę Łabuz, Oliwiera Jednaka, Julię Oleksyszyn, Dominika Kormana, Oliwiera Dziemieńczuka, Adama Rehlisa oraz Kacpra Witowskiego.

Zawodnicy zdobyli 3 medale w kumite: Oliwier Jednak 3 miejsce w kategorii  junior, Magdalena Łabuz 3 miejsce w kategorii juniorka i Oliwier Dziemieńczuk 3 miejsce w kategorii junior młodszy.

W kata Adam Rehlis zajął 4 miejsce, a Magda Łabuz 5 miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

 

 


11.03.2023r.

Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego

oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Katowice

W sobotę 11 marca 2023 odbyły się w Katowicach 42. Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin z udziałem 297 zawodników reprezentujących 41 klubów ze Śląska i Dolnego Śląska. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Andrzej Manecki. Organizatorem był Klub Kyokushin TKKF "Czarni" Katowice kierowany przez Prezesa Dariusza Łyczko.

ZKKK był reprezentowany przez: Marlenę Gąsienice, Wojtka Lewandowskiego, Magdalenę Łabuz, Oliwiera Jednaka, Julię Oleksyszyn, Julię Sawicz, Dominika Kormana, Oliwiera Dziemieńczuka, Adama Rehlisa oraz Kacpra Witowskiego. Shihan Witolda Stolarczyka pełnił rolę sędziego zawodów.

Zawodnicy zdobyli 5 medali w kumite: Julia Oleksyszyn 3 miejsce w kategorii juniorek młodszych, Dominik Korman 3 miejsce w kategorii juniorów, Oliwier Dziemieńczuk 2 miejsce, a Adam Rehlis 3 miejsce w kategorii juniorów młodszych, Kacper Witowski 3 miejsce kategorii młodzików.

W kata Adam Rehlis zajął 5 miejsce w kategorii juniorów młodszych, a Oliwier Jednak 6 miejsce w kategorii juniorów.

 


01.03.2023r.

Wreczenie certyfikatów - Ząbkowice Śląskie

 

 


11.02.2023r.

Seminarium Kyokushin Karate Nowa Sól

W sobotę 11 lutego 2023 Nowosolski Klub Karate Kyokushin był organizatorem II edycji Zgrupowania Szkoleniowego Karate Kyokushin . Wraz z grupą ponad 80 karateka z 10 ośrodków Śląska, Dolnego Śląska i Zachodniej Polski, nasi karatecy szkolili swoje umiejętności pod okiem czołowych polskich trenerów. Zgrupowanie było podzielone na pięć bloków treningowych .Treningi obejmowały pełen zakres przygotowań do zbliżającego się sezonu 2023. W pierwszej części szkolenia po intensywnej rozgrzewce odbył się trening z naciskiem na koordynację technik ręcznych , pozycji . Kolejne części szkolenia obejmowały elementy walki z partnerem oraz kontakt na tarcze treningowe. Ostatnia godzina zmagań na sali wypełniona była walkami w grupach młodszych i starszych zawodników . Wspaniała atmosfera, fantastyczni ludzie, nowe znajomości. To był świetny czas zarówno dla nowosolskich  karateków jak i dla pozostałych uczestników zgrupowania. Trenerzy przekazali bardzo dużo wiedzy teoretycznej i praktycznej, a my wróciliśmy do swoich domów bogatsi o nowe doświadczenia.

ZKKK był reprezentowany przez: Krzysztofa Jednaka 1 Kyu, Wojtka Lewandowskiego 2 Kyu, Magdalena Łabuz 3 Kyu, Oliwiera Jednaka 3 Kyu, Julia Oleksyszyn 4 Kyu, Julia Sawicz 6 Kyu, Dominik Korman 6 Kyu oraz shihan Witolda Stolarczyka 6 Dan.


14-15.01.2023r.

Ogólnopolskie Seminarium Kyokushin Karate Kraków

W dniach 14-15 stycznia 2023 roku w Hali Sportowej MDK „Dom Harcerza” w Krakowie, przy ul. Reymonta 18 odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Kyokushin w ramach noworocznego Kagami Biraki z udziałem 120 karateków z Polski, Czech, Niemiec, Ukrainy i Japonii.

Gościem specjalnym i głównym prowadzącym seminarium był Mistrz Świata w kumite i kata shihan Javier Lezcano 6.dan.

Program seminarium obejmował trzy dwugodzinne treningi, ukierunkowane na doskonalenie kihon, ido geiko, kata oraz umiejętności techniki i taktyki walki.

ZKKK był reprezentowany przez Marlena Gąsienica 1 Kyu, Krzysztofa Jednaka 1 Kyu, Dariusza Adacha 2 Kyu, Wojtka Lewandowskiego 2 Kyu, Oliwiera Jednaka 3 Kyu, sensei Marka Machnika 2 Dan, shihan Witolda Stolarczyka 6 Dan.

 

ARCHIWUM    2023, 2022, 2021, 2020, 2019,2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 20072006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002

 

www.karate-zakowice.pl