HOME  AKTUALNOŚCI  O KLUBIE  OSIĄGNIĘCIA GALERIA LINKI

 

 

 Odwiedziło nas

 

 

 

AKTUALNOŚCI- - bieżące informacje z imprez

 

17.12.2013

Obóz Zimowy w Tatrach- Biały Dunajec

koło Zakopanego

 

Organizator: Gminny Szkolny Związek Sportowy

Zapraszamy do udziału w pełnym przygód obozie w górach!

Biały Dunajec to niewielka malownicza miejscowość położona wzdłuż drogi łączącej Nowy Targ z Zakopanem. Znana jest przede wszystkim dzięki basenom geotermalnym- Termy Podhalańskie. Biały Dunajec to doskonała baza wypadowa dla miłośników sportów zimowych, spacerów po górach i wycieczek.

 

W programie obozu między innymi:

 • Gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu

 • Zajęcia sportowo- rekreacyjne z elementami gimnastyki korekcyjnej

 • Konkursy i konkurencje sportowe z nagrodami

 • Wyjazd do Aquaparku do Zakopanego

 • Wyjazd na lodowisko lub do kina do Zakopanego

 • Wyjazd koleją szynową na Gubałówkę

 • Zwiedzanie Zakopanego

 • Kąpiel w basenach geotermalnych w Białym Dunajcu/Szaflarach

 • Kulig na saniach

 • Ognisko z pieczeniem kiełbasek

 • Spacery po górach

 • Dyskoteki i karaoke w szałasie regionalnym

 • Udział w koncertach regionalnych

 

Wyżywienie:

3 domowe posiłki dziennie plus podwieczorek w miejscu zakwaterowania

 

Zakwaterowanie:

Pokoje 2,3 i 4 osobowe z łazienkami i TV

 

Dojazd:

 Autokar z TV i klimatyzacją

 

Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Zajęcia sportowe prowadzi instruktor sportu.

 

Termin: 16-21 luty 2014 r.

 

Cena: 490 zł

 

Strona ośrodka: www.lichaj.bialydunajec.pl

 

Informacje: tel. 668 44 72 83


 

29-30.11.2013

Patrycja Wrona Brązową Medalistką

Mistrzostw Europy Legnica 2013r

 

Niedawno pisaliśmy o niewątpliwie wielkim sukcesie ząbkowiczanki Patrycji Wrony, która na Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin w Sofii zdobyła brązowy medal. Reprezentantka Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushin nie pozwoliła długo czekać na kolejne trofea. W ubiegłym tygodniu wystartowała na Mistrzostwach Europy w Legnicy i również zdobyła medal koloru brązowego.

W dniach 29-30 listopada w Legnicy odbyły się XXVII Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin z udziałem 348 zawodników z 23 krajów, w tym Japonii. Sędzią głównym turnieju był Shihan Antonio Pinero z Hiszpanii. Bardzo dobrze wypadła reprezentacja Polski z trenerem Kadry Narodowej Shihanem Witoldem Stolarczykiem zdobywając drużynowo I miejsce, a wyprzedzając takie potęgi ja Rosja czy Japonia.

Ząbkowicki Klub Karate Kyokushin reprezentowała Małgorzata Koza w kategorii kumite semi kontakt +50 kg oraz Patrycja Wrona w kategorii kumite seniorek do 65 kg. Małgorzata Koza już w pierwszej walce uległa utytułowanej zawodniczce Zhelazkovej Donice z Bułgarii. Jej rywalka zdobyła pierwsze miejsce.

Patrycja Wrona w walce o finał spotkała Hiszpankę Cantero Dianę III zawodniczkę Pucharu Świata w Chiba z 2013 r. i po wyrównanej walce przegrała przez wskazanie sędziów. Ostatecznie Patrycja Wrona zdobyła brązowy medal, a Hiszpanka złoty i została okrzyknięta najlepszą zawodniczką Mistrzostw Europy.

Patrycja mimo młodego wieku po raz kolejny pokazała, że należy do ścisłej czołówki Europy, a nawet świata. Cieszy fakt, iż z tak małej miejscowości jak Ząbkowice Śląskie mogą wyrosnąć sportowcy wielkiego formatu. Na pochwałę zasługuje również Ząbkowicki Klub Karate Kyokushin, prowadzony przez Shihana Witolda Stolarczyka, trenera kadry narodowej Polski.

 


23.11.2013

Puchar Polski Karate Kyokushin

 

Hala Słoneczna pękająca w szwach, ponad 270 karateka z 60 ośrodków sportowych całej Polski, zacięte walki, radość zwycięzców i łzy pokonanych – tak w skrócie można opisać Puchar Polski Karate Kyokushin, który gościł w mieście Frankensteina w minioną sobotę. Po raz kolejny ząbkowicka hala widowiskowo-sportowa stała się miejscem walk sportowych na najwyższym poziomie. W tym roku to druga impreza o tak wysokiej randze. Wcześniej przypomnijmy również w Hali Słonecznej odbyło się Grand Prix Polski w Boksie.

Sobotni Puchar miał oprócz zawodów jeszcze jeden bardzo ważny aspekt. Było to oficjalne zakończenie kariery sportowej trzykrotnej Mistrzyni Świata Karate Kyokushin Agnieszki Sypień. Ta najbardziej utytułowana zawodniczka w Polsce, stoczyła walkę pokazową z ząbkowicznanką Patrycją Wroną (brązową medalistką Mistrzostw Świata) pokazując część swoich umiejętności. Pani Agnieszka na zakończenie kariery otrzymała szereg podziękowań i gratulacji od władz PZK, swojego klubu a także lokalnych władz samorządowych.

W sobotę uhonorowano jeszcze jedną osobę. Szczególne podziękowanie oraz wyróżnienie za wkład w rozwój karate w Ząbkowicach Śląskich otrzymał z rąk shihana Witolda Stolarczyka oraz shihana Andrzeja Drewiaka jego imiennik Andrzej Pacholak.

Odnośnie samych zawodów to karateka rywalizowali w ponad 40 różnych kategoriach. Rozdano 120 medali, 120 pucharów oraz tyle samo dyplomów. Ząbkowicki Klub Karate Kyokushin reprezentowali Mariusz Bulanda, Małgorzata Koza i Łukasz Banaś. Ta ostatnia dwójka zdobyła brązowe medale. Koza zajęła trzecie miejsce w kategorii kumie semi kontakt młodziczek do 50 kg, a Banaś również trzecie w kumie semi kontakt juniorów młodszych do 70 kg. Ta dwójka oraz Patrycja Wrona wezmą udział już 29 i 30 listopada 2013 w Mistrzostwach Europy, które zostaną rozegrane w Legnicy. Podczas zawodów mogliśmy podziwiać walki jeszcze jednego ząbkowiczanina. Wychowanek ZKKK, a reprezentujący obecnie barwy Wrocławskiego Klubu Karate Wojciech Żmija zajął drugie miejsce w kategorii kumie Masters + 35.

Sobotnie zawody przeszły już do historii. Impreza z pewnością nie osiągnęłaby takiego poziomu gdyby nie pomoc sponsorów i instytucji. W tym miejscu Ząbkowicki Klub Karate Kyokushin pragnie podziękować osobom, firmom i instytucjom, dzięki którym udało się zorganizować PPK. Na podziękowania szczególne zasługują: RPPH Ziębice, Silesian Grain, Pedrotti Polska, Gmina Ząbkowice Śląskie, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Powiat Ząbkowicki, Bank Spółdzielczy, Tytan, Piekarnia Precelek, Agnecja Reklamowa Perfect, OSiR Ząbkowice Śląskie, Wieżowiec, Dobromed, Kordas, Elektro-Partner, Złomex, Drukarnia Perfekta.

Echo Tygodnia było patronem medialnym imprezy.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 


5-6.10.2013

PATRYCJA WRONA

BRĄZOWĄ MEDALISTKĄ MISTRZOSTW ŚWIATA

 

W dniach 5-6 października w Sofii odbyły się wagowe Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin Word Union z udziałem 297 zawodników z 52 krajów. W kadrze Polski nie zabrakło przedstawicieli Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushin Patrycji Wrona i jej trenera Witolda Stolarczyka.

W pierwszym dniu mistrzostw Patrycja Wrona wygrała eliminacje pokonując w pierwszej walce utytułowaną Hiszpankę Nuria Quintana zdecydowanie na punkty 5:0, a w drugiej walce nie dała szans Japonce Aota Maki wygrywając 4:1 remis, awansując do ścisłego finału w swojej kategorii wagowej do 65kg kobiet.

W drugim dniu zawodów w walce o finał Patrycja napotkała rozstawioną w zawodach Rosjankę Sabaeva Anzhelika i po zaciętej walce musiała uznać przewagę przeciwniczki, która ostatecznie w finale pokonała Meskauskine Aneta z Irlandi i została Mistrzynią Świata.

Wyniki kobiet – 65 kg

1. Sabaeva Anzhelika (Russia)

2. Meskauskine Aneta (Ireland)

3. Wrona Patrycja (Poland)

3. Balmer Kelly (Great Britain)

Polecamy GALERIĘ ZDJĘĆ

 


5-6.10.2013

LETNI OBÓZ SPORTOWO-REKREACYJNY Z ZKKK

 

ZKKK jak co roku organizuje letni obóz sportowo-rekreacyjny na który zapraszamy.

Szczegóły znajdują się na załączonym plakacie.

 


19-21.04.2013

Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin,

Świnoujście 2013

                

W dniach 19-21 kwietnia 2013 r. w Świnoujściu odbyły się jubileuszowe 40 Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. W turnieju udział wzięło 141 zawodników z 54 ośrodków.  Ząbkowicki Klub Karate Kyokushin reprezentowała Patrycja Wrona, która zajęła trzecie miejsce. Mistrzostwa Polski są dla Kyokushin najważniejszą imprezą w kraju, do których przygotowania zawodników  trwają długi czas. Wrona startowała w kategorii wagowej do 65kg, w której brało udział 15 zawodniczek. Najtrudniejsza walka była o drugie miejsce, stoczyła ją z multimedalistką Mistrzostw Polski, Europy, srebrną medalistką Mistrzostw Świata- Dobrosławą Habraszką. Wrona musiała uznać wyższość bardziej doświadczonej i starszej zawodniczki, która ostatecznie zajęła I  miejsce. Jednakże trzeba podkreślić fakt, że jest to piąty medal Wrony na poziomie Mistrzostw Polski. Niespełna 21-latka ciągle zbiera doświadczenie na matach Polski, Europy, a także Świata (niedawno startowała na World Cup w Japonii). Miejmy nadzieje, iż Kadrowiczka Polski przywiezie medale z kolejnych zawodów dla Ząbkowickiego Klubu.

Polecamy galerię zdjęć.

 


ZKKK w 2012r. otrzymał status OPP

- organizacji pożytku publicznego.

 

Chcąc wspomóc rozpowszechnianie kultury fizycznej

i wypoczynku dzieci i młodzieży

oddaj swój 1% podatku na ZKKK.

Wystarczy tylko w rocznym zeznaniu podatkowym wpisać nr KRS 0000222215

 


23.03.2013

Mistrzostwa Dolnego Śląska w Karate Kyokushin,

Wołów 2013

      

Dnia 23 marca 2013 roku w Wołowie odbyły się XXXII Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego Karate Kyokushin, oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W zawodach w sumie wzięło udział 150 zawodników z 21 ośrodków. Organizatorem był Wołowski Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez sensei B. Bolanowskiego.

W zawodach brali udział przedstawiciele Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushin, a mianowicie dwie młodziczki- Małgorzata Koza i Vanessa Oesker, seniorzy- Przemysław Malchar i Patrycja Wrona oraz Tomasz Szmucer w kategorii senior powyżej 35 roku życia.

Nasze młodziczki bardzo dobrze się zaprezentowały, plasując się ostatecznie na 3 pozycji w kategorii semicontact i lightconact. Dla Vanessy Oesker były to pierwsze zawody, w których brała udział, natomiast Małgosia Koza występowała już w kilku turniejach, zdobywając kilka medali, co świadczy o dobrym poziomie karate, który reprezentuje tak młoda zawodniczka.

Przemysław Malchar w pierwszej walce musiał uznać wyższość utytułowanego zawodnika. Bardzo dobrze zaprezentowała się Patrycja Wrona, która debiutowała w kategorii najcięższej wśród Pań, czyli powyżej 65 kg. W półfinale pokonała jednogłośnie zawodniczkę z Wołowa. W walce o złoto spotkała się z aktualną wicemistrzynią Polski w kategorii open Eweliną Urbanowską. Po zaciętym pojedynku i dogrywce, dopiero sędzia główny maty wskazał na przeciwniczkę. Patrycja Wrona obecnie przygotowuje się na Mistrzostwa Polski, które odbędą się za cztery tygodnie w Świnoujściu.  Miejmy nadzieję, że przywiezie swój piąty medal w karierze na poziomie Mistrzostw Polski.

Zawodnikami opiekował się Shihan Witold Stolarczyk 5 dan i Marek Machnik II dan.

 

Polecamy galerię zdjęć

 


28.02 - 03.03.2013

Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai

współorganizatorem III Grand Prix Polski w Boksie

 

W dniach 28.02.2013r – 03.03.2013r odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w boksie organizowane w ramach VI Gali Sportów Walki. Na cztery dni Hala Słoneczna w Ząbkowicach Śląskich zamieniła się w arenę zmagań ponad 150 bokserów, którzy walczyli w dziesięciu kategoriach wagowych. Gala przyciągnie do miasta Frankensteina dobrze znanych miłośnikom pięściarskich pojedynków - Wojciecha Bartnika, Mariana Kasprzyka, Macieja Zegana oraz  Mariusza Wacha. Jak co roku odbyły się pokazy Szkól Sportów Walki, a wśród nich pokaz Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai.

Podziękowania za współorganizację

 


14.02.2013

Nazywam się miliard w Ząbkowicach ŚL.

 

Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai razem z Fundacja Dobrych Działań jako organizacje prowadzące Lokalny Inkubator NGO w Ząbkowicach Śl.  włączyły się w ogólnoświatową akcję  „One Billion Rusing

Polska pierwszy raz włączyła się do tej inicjatywy, która u nas ma tytuł „Nazywam się milion” i odwołuje się do tego, że blisko miliard kobiet na świecie w swoim życiu doświadczy przemocy nie tylko fizycznej ale też ekonomicznej czy psychologicznej. Kilkanaście Ząbkowiczanek w czwartek 14 lutego w Dzień zakochanych o godz. 16.00 koło Krzywej Wieży wykonało wyćwiczony układ choreograficzny w rytm piosenki „Break the chain” („Przerwij łańcuch”), który tańczony był  tego dnia w blisko 200 krajach na świecie a w Polsce w 21 miastach.

Taniec to akt solidarności, a jednocześnie sprzeciw.

Cieszymy się iż wśród Ząbkowiczanek nie zabrakło przedstawicielek ZKKK.

Mamy nadzieję, ze za rok koło Krzywej Wieży będzie nas więcej

 


20.01.2013

I Puchar Świata Kyokushin Word Federation

w Japonii z udziałem ZKKK

 

20 stycznia 2013, w Hali Chiba Port Arena, rozegrany został I Puchar Świata KWF z udziałem około 650 zawodników reprezentujących 17 państw: Japonia, Holandia, Hiszpania, Polska, Norwegia, Francja, Szwajcaria, Rosja, Ukraina, Estonia, Armenia, Azerbejdżan, Kazachstan, Pakistan, Korea, Turcja, Argentyna.

 W składzie Polskiej reprezentacji znalazła się zawodniczka Ząbkowickiego klubu Karate Kyokushinkai Patrycja Wrona. Trenerem Kadry był Shihan Witold Stolarczyk. Kierownikiem drużyny był Shihan Andrzej Drewniak.

Patrycja Wrona już w pierwszej walcetrafiła na faworytkę gospodarzy Emina Ohno i po wyrównanej walce przegrała przez wskazanie sędziów. Ostatecznie w kategorii kumite do 65 kg 1 mierjsce zajęła rywalka Patrycji Emina Ohno Japonia, 2 miejsce zajęła Saki Amemiya – Japonia, 3 miejsce BeatrizPrades – Hiszpania, 3 miejsce HikaruNakajima Japonia.

 

Polecamy galerię zdjęć.

 

 ARCHIWUM    2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 20072006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002

 

www.karate-zakowice.pl