HOME  AKTUALNOŚCI  O KLUBIE  OSIĄGNIĘCIA GALERIA LINKI

 

AKTUALNOŚCI- - bieżące informacje z imprez

 

18.12.2004


TURNIEJ KARATE DZIERŻONIÓW 2004

 

         18 grudnia 2004r. w Dzierżoniowie pod patronatem Burmistrza Dzierżoniowa odbyły się doroczne zawody dla najmłodszych adeptów karate Kyokushin. W zawodach wzieło udział 119 zawodników 8 klubów tj.: Wrocławia, Dzierżoniowa, Siechnic, Wołowa, Gubina, Świdnicy, Legnicy oraz Ząbkowic Śląskich. Nasz klub reprezentowali: Adrianna Rutyna, Konrad i Radosław Chołoniewscy, Bartosz Łatka, Małgorzata Ancerowicz, Maja Krawiec, Grzegorz Strzelec, Konrad Rudnicki oraz Aleksandra i Marcin Pacholak.

W konkurencji kata juniorów młodszych Marcin Pacholak zajął II miejsce. Adriana Rutyna IV, a Aleksandra Pacholak V miejsce wśród młodzików. Najlepsze rezultaty nasz klub zanotował jednak w konkurencjach kumite Ligot contact juniorów młodszych. Małgorzata Ancerowicz I a Maja Krawiec IV miejsce w kategorii +55kg. Grzegorz Strzelec II miejsce w kategori do 50 kg. Konrad Rudnicki wygrał w kategorii do 70 kg wygrywając kolejno z trzema zawodnikami z Wrocławia. W najcięższej wadze tj. pow. 70 kg zwyciężył Marcin Pacholak, a Radosław Chołoniewski był drugi. Nasi chłopcy po raz kolejny udowodnili, że są najlepsi na Dolnym Śląsku. W konkurencji drużynowej ZKKK zajał IV miejsce zdobywając 24 punkty, przegrywając walkę o III lokatę 1 punktem.

 

 

11-12.12.2004


MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW GŁOGÓW 2004

         

11-12 grudnia w Głogowie odbyły się XV Mistrzostwa Polski Juniorów Kyokushin Karate. Rywalizacja toczyła się między 162 zawodnikami z 67 ośrodków. ZKKK reprezentowany był przez Józefa Rudnickiego, Tomasza Ptasińskiego i Florentynę Brzóskę pod kierunkiem sensej Witolda Stolarczyka i Marka Machnika.

Józef Rudnicki po wygraniu dwóch walk zdobył brązowy medal w kategorii kumite do 80kg. Tomasz Ptasiński odniósł największy sukces zdobywając wicemistrzostwo polski w kategori light contact. Reprezentanci Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai po raz kolejny potwierdzili wysoki poziom przygotowania i wyszkolenia oraz powiększyli dorobek medalowy klubu do 21 medali na poziomie Mistrzostw Polski.

 

 

16.05.2004


MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA

WROCŁAW  2004

 

         W niedzielę 16 maja na hali Akademii Rolniczej we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska kadetów ( do 11 lat ), młodzików ( 12-14 lat )  i juniorów młodszych ( 15-17 lat ) . W zawodach wzięło udział 112 zawodników z 11 klubów Dolnego Śląska i Opolszczyzny.  Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało 11 zawodników trenowanych przez sensei Witolda Stolarczyka ( 3 DAN ) oraz Marka Machnika ( 1 DAN ).

        W kategorii kata kadetów Aleksandra Pacholak zajęła III miejsce, a Marcin Pacholak w kata juniorów młodszych V miejsce. Jak zwykle największe sukcesy nasza drużyna zanotowała w konkurencjach walki ( kumite ). Maja Krawiec zajęła III miejsce w light kontakt kumite juniorek młodszych i jest to jej drugi już sukces w tej rangi zawodach. W kumite juniorów młodszych II miejsce zajął Konrad Rudnicki, a zwyciężył w kumite open Marcin Pacholak, który od dwóch lat jako junior młodszy jest niepokonany na Dolnym Śląsku, a w dniach 8-9 maja uczestniczył w Mistrzostwach Polski w Siedlcach, gdzie zajął V miejsce napotykając na swej drodze do medalu póżniejszego mistrza Polski. Ogólnie w klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja zajęła IV miejsce, a na sukces, dzięki systematycznemu treningowi, zapracowała cała drużyna, w której oprócz wyżej wymienionych znależli się również Bartosz Łatka, Adrianna Rutyna, Radosław Chołoniewski, Grzegorz Strzelec, Małgorzata Ancerowicz oraz Florentyna i Hortensja Brzóska, które stoczyły swe kolejne walki w wersji full kontakt po przejściu do kategorii juniorek ( 18-21 lat ). 
 

www.karate-zabkowice.pl