HOME  AKTUALNOŚCI  O KLUBIE  OSIĄGNIĘCIA GALERIA LINKI

                                          AKTUALNOŚCI- - bieżące informacje z imprez

 

1.12.2012


MISTRZOSTWA POLSKI OPEN, DZIERŻONIÓW 2012r

1 grudnia 2012 w Hali Sportowej OSiR w Dzierżoniowie odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Open i Kata w których uczestniczyło 63 zawodników z 33 ośrodków. Mistrzostwa oglądało około 800 osób. Sędzią głownym był shihan A. Drewniak, sędzią technicznym E. Dadzibug.  Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai reprezentowali Maja Krawiec oraz Tomasz Szmucer.

 

17.11.2012


IX Pucharu Polski Juniorów i Młodzików Gubin 2012r

17 listopada 2012 w Gubinie odbył się IX Puchar Polski Juniorów i Młodzików z udziałem 125 zawodników reprezentujących 38 ośrodków Kyokushin. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Witold Stolarczyk. Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai reprezentowali Małgorzata Koza oraz Łukasz Banaś. Małgorzata Koza  w pierwszej walce wygrała zdecydowanie 5:0  w drugiej po wyrównanej walce przegrała przez wskazanie sędziów 3:2 ocierając się o medal mistrzostw. Łukasz Banaś wygrał dwie walki i tym samym zapewnił sobie medal brązowy Pucharu Polski. Wszystkich miłośników karate zapraszamy na Puchar Polski, który odbędzie się w 23 listopada 2013r. w Ząbkowicach Śląskich.

 

10.11.2012


XXIX Puchar Polski Karate Kyokushin Seniorów, Koszalin 2012

W dniu 10 listopada 2012 roku w Koszalinie odbył się XXIX Puchar Polski Karate Kyokushin Seniorów, w którym wzięło udział 64 zawodników z 25 ośrodków z całej Polski. Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai. Patrycja Wrona zdobyła srebrny medal, w pierwszej walce pokonała przez wazari przewagę punktową mocną zawodniczkę z Białegostoku Beatę Wirkowską w finale po wyrównanej walce przegrała dopiero w dogrywce przez wskazanie sędziów z Emilią Płaszyńskąz Ostrołeki wielokrotną medalistka Mistrzostw Polski. Maja Krawiec zdobyła brązowy medal przegrywając walkę o finał z aktualną Mistrzynią Polski Eweliną Urbanowską z Wrocławia, ZKKK uplasował się na 7 pozycji w klasyfikacji drużynowej zawodów.

12-13.10.2012


XXIII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin, Szczecinek 2012

 

12-13 października w Szczecinku odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin (do lat 21), w których uczestniczyło 118 zawodniczek i zawodników z 37 klubów z całej Polski. Bardzo dobrze zaprezentowała się zawodniczka Ząbkowickiego Klubu Karate Patrycja Wrona zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii kumite do 65kg. W pierwszej walce pokonała zdecydowanie na punkty 5:0 zawodniczkę Klaudie Mastalerz z Tarnowskich Gór. W drugiej walce zmierzyła się z aktualną brązową medalistką Mistrzostw Europy z Wilna Dianą Pachulską z Lidzbark Warmiński i po wyrównanej walce przegrała 3:2 przez wskazanie sędziów maty. Jest to już w tak krótkiej karierze czwarty medal na poziomie Mistrzostw Polski naszej zawodniczki. Patrycja Wrona zajmuje aktualnie 2 miejsce rankingu zawodników Polskiego Związku Karate w kategorii kumite kobiet do 65 kg .  Jest członkiem Kadry Narodowej, startowała na Mistrzostwach Europy Warna 2011 zdobywając brązowy medal i na Mistrzostwach Europy Saragossa 2012.

Obecnie przygotowuje się do startu w Pucharze Polski, który odbędzie się w Koszalinie 10 listopada 2012r.

06.10.2012


MIĘDZY NARODOWY TURNIEJ KARATE KYOKUSHINKAI, SIERADZ 2012

 

W sobotę, 6 października w gościnnych progach Sali sportowej SP nr 10 w Sieradzu odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Sieradza. W tegorocznych zawodach, organizowanych tradycyjnie przez SKKK, wzięło udział prawie 200 zawodników reprezentujących 25 klubów z całej Polski, a także Estonii, Rosji oraz Czech. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: kata oraz kumite. Ząbkowicki KKK reprezentowali: Małgorzata Koza i Łukasz Banaś. Małgorzata Koza po 2 wygranych walkach w kat. lekki kontakt do 55 kg przegrała w półfinale z zawodniczką Pogwizd Izabelą z Nowego Sącza i zdobyła ostatecznie brązowy medal. Łukasz Banaś wygrał pierwszą walkę z zawodnikiem z Nowego Sącza, a następnie walkę półfinałową w kat. lekki kontakt młodzików do 65 kg z zawodnikiem Jastrzębskiego KKK Filipem Serwotka, a następnie w finale uległ zawodnikowi z Siechnic Filipowi Stachyra, co dało mu II miejsce i srebrny medal. Gratulujemy sukcesu.

 

wrzesień 2012


ZAPISY NA ZAJĘCIA 2012/2013

 Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia karate w poniedziałki i środy na Hali Słonecznej w Ząbkowicach Śl. Zajęcia prowadzą Witold Stolarczyk (5 dan) oraz Marek Machnik (2 dan).

 

 

 

17-29.08.2012


LETNI OBÓZ SPORTOWO-REKREACYJNY, Pogorzelica 2012

 

W dniach 17-29 sierpnia 2012 roku odbył się letni obóz sportowo-rekreacyjny w Pogorzelicy zorganizowany przez Ząbkowicki Klub Karate Kyokushin razem z Wrocławskim Klubem Karate Kyokushin Agnieszki i Sylwestra Sypieniów.  Czas obozu wypełniony był licznymi zajęciami sportowymi – poranne biegi brzegiem morza, popołudniowe treningi karate w grupach o różnym stopniu zaawansowania, prowadzone przemiennie przez instruktorów z Wrocławia i Ząbkowic, a także gry zespołowe, a nawet trening tańca skutecznie rozruszały małych i dużych obozowiczów. Uczestnicy  mieli ponadto okazję sprawdzić swoje możliwości w biegu, który odbył się w ostatnim dniu obozu.

Słoneczną pogodę wykorzystywano plażując i kąpiąc się w morzu, a także w odkrytym basenie na terenie ośrodka wypoczynkowego. Okazji do zabawy i integracji dostarczyło ponadto zorganizowane karaoke, wieczorne ogniska, a także podchody, w czasie których drużyna z Ząbkowic uciekała przed ekipą z Wrocławia. Tradycyjnie odbył się również chrzest nowych obozowiczów, którzy po seriach rozmaitych ćwiczeń przyjęli nowe imiona przed obliczem Shoguna.

Letni aktywny wypoczynek w Pogorzelicy pozwolił jego uczestnikom naładować akumulatory na cały kolejny rok wytrwałych ćwiczeń w klubowym dojo.

 

Polecamy galerię zdjęć.

 

19-22.07.2012


PIERWSZY SHIHAN KARATE KYOKUSHIN NA DOLNYM ŚLĄSKU

 

       W dniach 19-22 lipca na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbył się 39 Wschodnioeuropejski Letni Obóz Kyokushin z udziałem blisko 150 uczestników z Czech, Hiszpanii, Mołdawii, Niemiec, Polski, Rosji i Ukrainy. Głównymi trenerami byli: Prezydent EKF shihan Antonio Pinero 7 Dan oraz mistrz Świata w kata i jednocześnie mistrz Europy w kumite shihan Jose Lezcano 5 Dan. Obóz ukierunkowany był na doszkalanie kierowników ośrodków i instruktorów. Treningi odbywały się 4 razy dziennie zgodnie z programem przygotowanym przez shihan Andrzeja Drewniaka7 Dan.

       W zgrupowaniu uczestniczył Witold Stolarczyk, Prezes Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai, który w dniu 21 lipca pomyślnie zaliczył egzamin na 5 Dan.

Witold Stolarczyk treningi karate rozpoczął w 1981r w ówczesnym klubie w Ząbkowicach Śląskich, w trakcie studiów trenował we Wrocławskim KKK. Po ukończeniu studiów wrócił do Ząbkowic Śląskich, gdzie wraz z grupą miłośników karate założył w 1990r Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai. Pierwszy stopień mistrzowski 1Dan wywalczył podczas Międzynarodowego Zgrupowania w Straszęcinie w 1993r, gdzie egzaminatorem był GosseMeerstra z Holandii. Stopień 2 Dan zdałz wyróżnieniem u samego KanchoShokeiMatsui 8 Dan następcy MasutatsuOyama Twórcy Karate Kyokushin. w trakcie Wschodnioeuropejskiego obozu w Krakowie w 1996r. Na obozie Zachodnioeuropejskim w Papendal w Holandii w 2002 r wywalczył kolejny stopień mistrzowski 3 Dan, gdzie egzaminatorem był ShihanLoekHollander 8 Dan Założyciel Europejskiej Organizacji Karate Kyokushin.W  2007 r po IX Mistrzostwach Świata w Karate Kyokushin odbył się obóz sportowy w Mitsumine w Japoni. W obozie wzięli udział najlepsi karatecy z całego świata. Nie zabrakło na nim Polaków, a wśród nich przedstawiciela Ząbkowic Śląskich Witolda Stolarczyka, który zdał tam egzamin na 4Dan.

 

2.06.2012


TURNIEJ KARATE WROCŁAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY,  WROCŁAW 2012

 

W dniu 02.06.2012r we Wrocławiu w ramach 5 Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży odbył się Turniej Karate. Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai był reprezentowany przez Małgorzatę Kozę, Łukasza Banasia i Armanda Sromka.

W kategorii kumite + 58 kg nasi zawodnicy obronili tytuły z poprzedniego roku Łukasz Banaś zająłI miejsce, a Armand Sromek II miejsce.

 

 

11-12.05.2012


OTWARTE MISTRZOSTWA EUROPY, SARAGOSSA 2012

 

W dniach 11-12 maja 2012 roku w Saragossie (Hiszpania) odbyły się XXVI Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushinz udziałem rekordowej liczby 406 zawodników z 22 krajów, w tym gościnnie zaproszono zawodników z Japonii. Oczywiście nie zabrakło reprezentacji Polski, w której w skład zostały powołane dwie zawodniczki Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai Maja Krawiec i Patrycja Wrona. Z reprezentantkami pojechał trener Kadry Narodowej, a jednocześnie ich trener klubowy sensei Witold Stolarczyk (4 dan), który był sekundantem wszystkich zawodników.

Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał prezydent Europejskiej Federacji Kyokushin shihan Antonio Pinero. W śród zaproszonych gości byli: wiceprezydent Światowej Federacji Kyokushinshihan Hristo Traykov (Bułgarai), sekretarz Światowej Unii Kyokushin Sergei Suvorov (Rosja), shihan Seiji Kanamura 8 dan (USA), shihan Shigenori Sakamoto i shihan Noriyuki Tanaka (Japonia), który w ramach otwarcia wykonał pokaz kata z podkładem muzycznym.

Pierwszego dnia (piątek) odbyły się zawody dzieci i młodzieży w wieku 10-17 lat w kumite oraz kata we wszystkich kategoriach wiekowych. Tego dnia Polacy wywalczyli 2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe medale. W sobotę natomiast odbyła się część mistrzostw dla seniorów i old boyów. Zawodnicy wywalczyli dodatkowo jeszcze 3 medale (1 srebrny , 2 brązowe) i w rezultacie Polska reprezentacja zdobyła 12 medali. 

Patrycja Wrona, która jeszcze 2 tygodnie temu stanęła na 3 miejscu podium na Mistrzostwach Polski Seniorów, trafiła na bardzo silną zawodniczkę z Rosji ELENĘ KRUPNOVĄ. Po bardzo dobrym pojedynku i trudnej dogrywce musiała uznać wyższość koleżanki z Rosji, przez co w rezultacie uplasowała się na  miejscu 5-8. Maja Krawiec obroniła tytuł z poprzednich Mistrzostw Europy. Walkę o finał, po dogrywce, przegrała z HUISKEN JOYCE z Holandii, w wyniku czego wraz z koleżanką z kadry, Alicją Szajtą (Kraków), stanęły na 3 miejscu podium.Jest to już 3 medal ząbkowickiej zawodniczki na Mistrzostwach Europy.

Zawody pod względem sportowym i organizacyjnym stały na wysokim poziomie.Niektóre walki mogłyby stać się ozdobą wielu mat, w tym na najważniejszych światowych turniejach. Udział Polaków na tegorocznych Mistrzostwach Europy możemy uznać za udany. Gratulujemy  medalistom i życzymy dalszych sukcesów. OSU!

 

03.05.2012


TROPICAL  ISLANDS 2012

 

 

          ZKKK organizuje jednodniowy wyjazd na Tropical Islands k. Berlina 3 maja 2012 r. (czwartek).

 RELACJA JUŻ NIE DŁUGO;)

 

        

 

28.04.2012


MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW, SOSNOWIEC 2012

 

     

W dniu 28 kwietnia 2012 r. w Hali Widowiskowo- Sportowej MOSiR w Sosnowcu odbyły się XXXIX Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin, które zgromadziły 130 zawodników z 64 ośrodków z całej Polski. Podczas ceremonii otwarcia zawodów wystąpił Maciej Sokołowski sekretarz generalny Polskiego Związku Karate. Sędzią głównym był  sihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym sihan Jacek Czerniec. Organizatorem Mistrzostw Polski był Sosnowiecki Klub Karate, kierowany przez sihan Eugeniusza Dadziboga.

            W zawodach nie zabrakło również zawodników z Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai, pod kierownictwem sensei Witolda Stolarczyka, posiadającego stopień mistrzowski IV dan.

Podopieczne Stolarczyka, a tym samym reprezentantki naszej Gminy wystąpiły w walkach w pełnym kontakcie (full contact), wg podziału na kategorie wagowe. Patrycja Wrona w kategorii średniej do 65 kg, natomiast Maja Krawiec  w kategorii ciężkiej powyżej 65 kg. Zawody były bardzo dobrze obsadzone przez wyśmienitych karateków, którzy zdobywają medale nie tylko na matach Polski, ale również ogólnoeuropejskich, jak i światowych. W kategorii ciężkiej kobiet wystartowała dość spora liczba aż 11 zawodniczek. Maja w pierwszej walce przegrała z jedną z  faworytek- Katarzyną Sieradzką z Zielonki, która ostatecznie zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach.

Bardzo dobrze zaprezentowała się młodsza, 20-letnia zawodniczka Ząbkowickiego Klubu Karate- Patrycja Wrona, która obroniła tytułu z zeszłorocznych Mistrzostw Polski z Mielna, zdobywając tytuł brązowej medalistki Mistrzostw Polski Seniorów. Kategoria wagowa kobiet, w jakiej wystartowała, a więc do 65 kg była najliczniej obsadzona, bo aż przez 22 zawodniczki. Patrycja w pierwszej 2- minutowej walce pokonała Magdalenę Mizerską z Sieradza techniką mawashi chudan (uderzenie nogą na wątrobę przeciwnika). W drugiej walce zmierzyła się z  Agnieszką Sielicką z Wołowa, gdzie po 2-minutowej walce sędzia główny maty uznał zwycięstwo Ząbkowiczanki.  W walce o II  zmierzyła się z Agatą Godoś z Opola. Walka trwała 3 minuty, jednak sędziowie  maty wskazali  2- minutową dogrywkę, gdzie Patrycja musiała uznać wyższość Godoś, która ostatecznie została Mistrzynią Polski.

Zawody były rozgrywane na bardzo wysokim poziomie, zarówno organizacyjnym, jak i  sportowym. W przeddzień imprezy zawodnicy mogli bawić się na uroczystej kolacji (Sayonara) połączonej z programem artystycznym, który przybliżył nam „klimat” Japonii, skąd wywodzi się ta sztuka karate.

Należy również wspomnieć, iż karacistki z Ząbkowic w kwietniu tego roku brały udział w 4-dniowym  Zgrupowaniu Kadry Narodowej w Starej Wsi koło Łodzi. Tam,  pod okiem najlepszych trenerów z Polski, jak i z zagranicy szlifowały technikę walk przed Mistrzostwami Polski w Sosnowcu oraz przed najważniejszą imprezą, która ma miejsce raz do roku, czyli Mistrzostwami Europy, odbywającymi się w tym roku w Saragossie (Hiszpania) w pełnym kontakcie z podziałem na kategorie wagowe. Maja i Patrycja wraz z trenerem Witoldem Stolarczykiem oraz całą Kadrą Polski, liczącą 40 osób, wylatują z lotniska z Warszawy 10 maja 2012 r. do Barcelony, a następnie udadzą się do Saragossy,  gdzie 12 maja będą bronić  na matach Hiszpanii barw Polski.

Dziewczyny na pewno zawalczą bardzo dobrze, ponieważ będą starały się obronić zeszłorocznych tytułów, gdzie na Mistrzostwach Europy w Warnie (Bułgaria), Maja zajęła III miejsce w kategorii ciężkiej, a Patrycja III miejsce w kategorii średniej.

 

 

16-22.04.2012


 

ZGRUPOWANIE KADRY NARODOWEJ PRZED MISTRZOSTWAMI EUROPY

W dniach 16-22 kwietnia 2012 roku w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo - Stara Wieś" odbyło się Zgrupowanie Kadry Narodowej przygotowującej się do XXVI Mistrzostw Europy Kyokushin Karate, które odbędą się w dniach 11-12 maja 2012 roku w Hiszpanii. Treningi prowadzili: shihan Andrzej Drewniak oraz sensei: Robert Wajgelt i Witold Stolarczyk. Kierownikiem Zgrupowania był Sekretarz Generalny Polskiego Związku Karate sensei Maciej Sokołowski. Program szkoleniowy zrealizowano w całości.

W zgrupowaniu brały udział dwie zawodniczki Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai Maja Krawiec i Patrycja Wrona, które zostały powołane na Mistrzostwa Europy Saragossa 2012r.

 

 

11.03.2012


MISTRZOSTWA MAKROREGIONU DOLNEGO ŚLĄSKA, WROCŁAW 2012

 

         

         Dnia 11 marca 2012 we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Dolnego Śląska oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików z udziałem 130 zawodników z 19 ośrodków. Ząbkowicki Klub prezentowali  Patrycja Wrona, Maja Krawiec, Radosław Kaleczyński, Zuzanna Piskorek, Małgorzata Koza, Roksana Winnicka, Szymon Wójcik, Piotr Cenarski, Armand Sromek oraz Łukasz Banasik.

Bardzo dobrze  zaprezentowała się Patrycja Wrona zdobywając tytuł Mistrzyni Makroregionu w kategorii kumtie seniorek do 65kg oraz tytuł najlepszej zawodniczki Mistrzostw.

Pochwała należy się debiutantkom: Małgorzata Koza zajęła II miejsce oraz  Roksana Winnicka III miejsce w kategorii kumite młodziczek 50 kg.

Bardzo dobrze wypadł Łukasz Banasik w kategorii kumite młodzików do 65 kg który wygrał dwie walki, przegrywając dopiero w finale zdobywając II miejsce.

Zawodnikami opiekowali się Witold Stolarczyk oraz Marek Machnik.

 

Polecamy galerię zdjęć.

 

 

03.03.2012


V GALA SPORTÓW WALKI, ZĄBKOWICE ŚL. 2012

 

W trakcie V Gali Sportów Walki zaprezentowały się lokalne kluby. W pokazie Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai brali udział zawodnicy i zawodniczki, w tym młodzi adepci karate oraz utytułowane zawodniczki Maja Krawiec i Patrycja Wrona. Prezentacja zakończyła się tzw. „tamashiwari” czyli rozbijaniem twardych przedmiotów przez Marka Machnika wiceprezesa i trenera ZKKK oraz Fabiana Klimowicza

 

Polecamy galerię zdjęć.

 

 

marzec - listopad 2012


ZĄBKOWICKI  KLUB  KARATE  KYOKUSHINKAI

ROZPOCZĄŁ REALIZACJĘ  W 2012 ROKU  ZADANIE

ĆWICZ Z NAMI - SPORT NAJLEPSZYM SPOSOBEM NA NUDĘ

 

DOFINANSOWANE PRZEZ MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI  ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU ZAJĘĆ SPORTOWO-REKREACYJNYCH.

W RAMACH POWYŻSZEGO ZADANIA PROWADZONE BĘDĄ SPORTOWE ZAJĘCIA POZASZKOLNE  ORAZ ORGANIZOWANY  WYJAZD NA BASEN DO BIELAWY W CELU NAUKI I DOSKONALENIA PŁYWANIA.

 

Zajęcia te prowadzone były od marca do listopada 2012 r.

 

 

 

 

21.01-28.01.2012


Ferie zimowe z ZKKK, Zawoja 2012

 

          W dniach 21-28.01.2012r. odbył się obóz zimowy w Zawoji – najdłuższej wiosce w Polsce, położonej u stóp „Babiej Góry”.

Obóz był organizowany wspólnie z Wrocławskim Klubem Karate Kyokushin A.S. Sypień.

Ośrodek „Zawojanka” zaoferował nam bardzo dobre warunki  lokalowe i żywieniowe, gwarantujące dobrą zabawę.

Dzięki wspaniałej pogodzie uczyliśmy się i doskonaliliśmy umiejętności narciarskie. Do wyboru mieliśmy cztery stoki narciarskie o rożnym stopniu trudności, w tym bardzo dobrze przygotowany stok „Masorny Groń”, liczący 1,9 km z wyciągiem krzesełkowym.

Oprócz codziennych treningów karate i jazdy na nartach uczestniczyliśmy w góralskim ognisku oraz zorganizowanej wycieczce do Zakopanego.

Podczas wycieczki zwiedziliśmy Zakopane, a następnie udaliśmy się do Basenów Termalnych w  Szaflarach.

Wszyscy wróciliśmy wypoczęci i zadowoleni.

Teraz przed nami treningi, zawody, a na wakacje zapraszamy na obóz letni do Pogorzelicy w sierpniu 2012r.

 

Polecamy galerię zdjęć.

 

 

 

ARCHIWUM     2011, 2010, 2009, 2008, 20072006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002

 

www.karate-zabkowice.pl