HOME  AKTUALNOŚCI  O KLUBIE  OSIĄGNIĘCIA GALERIA LINKI

                                          AKTUALNOŚCI- - bieżące informacje z imprez

 

MIŁOŚNIKOM SPORTU ORAZ  WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM ZĄBKOWIC ŚLĄSKICH

NA WSZYSTKIE DNI NOWEGO ROKU ŻYCZYMY

WIARY W SERCU I ŚWIATŁA W MROKU, OBYŚCIE JEDNYM  KROKIEM  MIJALI PRZESZKODY,

BYŚCIE CZULI SIĘ SILNI I WIECZNIE MŁODZI.

NIECH TEN 2009 ROK PRZYNIESIE WAM RADOŚĆ, POMYŚLNOŚĆ, SPEŁNIENIE MARZEŃ 

I RAZEM Z NAMI WIELE WRAŻEŃ.

 CZŁONKOWIE KLUBU

19-20.12.2008


IX MISTRZOSTWA POLSKI OPEN KARATE KYOKUSHIN, GLIWICE 2008

 

W dniach 19 - 20 grudnia 2008 w Gliwicach odbyły się IX Mistrzostwa Polski Open Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 71 zawodników z 29 ośrodków. Ząbkowice Śląskie reprezentowała Maja Krawiec w kategorii kumite kobiet open.  
   W trakcie ceremonii otwarcia mistrzostw shihan Andrzej Drewniak wręczył certyfikaty i pasy na stopnie mistrzowskie, dla sensei, którzy pomyślnie zdali egzamin w Japonii, podczas zeszłorocznego obozu międzynarodowego w Mitsumine w Japonii. Wśród wyróżnionych był prezes ZKKK Witold Stolarczyk, który otrzymał certyfikat i pas - IV dan.
    

13-14.12.2008


Seminarium Karate KYOKUSHIN, Wrocław 2008

 

W dniach 13 i 14 grudnia br. zawodnicy ZKKK mieli możliwość udziału w seminarium Karate organizowanym przez Dolnośląski Związek Karate we Wrocławiu. W seminarium uczestniczyło 21 zawodników z takich klubów jak: Wołów, Ząbkowice Śl., Lądek Zdrój i oczywiście Wrocław. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia był Dolnośląski Związek Karate oraz Klub Kyokushin Karate im. Masutatsu Oyama, który udostępnił swój obieku oraz był gospodarzem całej imprezy.

ZKKK reprezentowali Maja Krawiec, Patrycja Wrona, Maciej Głośnicki, Tomasz Komar oraz trener ZKKK Wiceprezes Dolnośląskiego Związku Karate Witold Stolarczyk.

Zgrupowanie było prowadzone przez wybitnych instruktorów z Dolnego Śląska, którzy starali się pokazać zawodnikom różne formy treningu karate. Zajęcia prowadzili: Sensei Witold Stolarczyk 4 dan, Marcin Staściuk 3 dan, Jacek Lamot 2 dan, Sylwester Sypień 2 dan, Agnieszka Sypień 2 dan i Maja Kijas 1 dan.

Uczestnicy seminarium trenowali, spożywali posiłki oraz spali w Dojo, co nadało zgrupowaniu rodzinny charakter oraz sprzyjało integracji środowiska kyokushin. Treningi prowadzone były w blokach 3 x 45 min z krótkimi przerwami na uzupełnienie płynów. W trakcie całego seminarium przeprowadzone zostały cztery takie bloki z uwzględnieniem form kata, kihon i kumite. Po męczącym dniu bogatym w treningi wszyscy skorzystali z basenu rekreacyjnego i sauny we Wrocławskim Parku Wodnym, co dostarczyło uczestnikom wiele frajdy, a także było doskonałą odnową biologiczną dla organizmu, niezbędną w profesjonalnym treningu. W niedzielę rano, na porannym rozruchu, każdy mógł sprawdzić swoją wytrzymałość w biegu na 3200 m na „Wzgórzu Partyzantów”.

Treningi prowadzone przez różnych instruktorów były bardzo urozmaicone i każdy mógł wyciągnąć z nich coś najbardziej odpowiedniego dla siebie. Dolnośląski Związek Karate będzie kontynuował organizację podobnych akcji, gdyż są one niezbędne do rozwoju wszystkich zawodników z Dolnego Śląska.

 

07.12.2008


Turniej Mikołajkowy Karate KYOKUSHIN, Ząbkowice Śl. 2008

 

     W dniu 7 grudnia 2008 r. odbyły się zawody mikołajkowe karate Kyokushinkai. W zawodach wzięło udział 128 zawodników i zawodniczek z 10 ośrodków Okręgu Dolnośląskiego ( w tym Opola, Wrocławia, Legnicy, Lądka Zdroju, Dzierżoniowa i oczywiście nie zabrakło gospodarzy Ząbkowic Śl.).

 

Młodzi karatecy rywalizowali w 6 kategoriach. Nie zabrakło na zawodach i Mikołaja, który przyjechał na quadzie. Każdy zawodnik otrzymał upragnioną paczkę od Mikołaja a najlepsi otrzymali puchary ufundowane przez Starostę Ząbkowickiego.

 

 

22.11.2008


Puchar Dolnego Śląska Młodzików, Kadetów w Karate KYOKUSHIN, Wołów 2008

 

     W dniu 22.11.2008r w Wołowie odbył się Puchar Dolnego Śląska Młodzików i Kadetów w Karate Kyokushin". W zawodach uczestniczyli młodzi karatecy z Dolnego Śląska ( Wrocławia, Opola, Ząbkowic Śląskich, Dzierżoniowa, Lądka Zdroju i oczywiście gospodarza Mistrzostw Wołowa).

      Dobrze spisali się zawodnicy z ZKKK zdobywając cztery medale w kategorii kumitte lekki kontakt. W kategorii do 55kg Przemysław Malchar wygrał zdecydowanie na punkty dwie walki i przegrał dopiero w finale po dogrywce z zawodnikiem z Lądka Zdr. Wiktorem Załuckim.  Jakub Jaworski uplasował się na 3 pozycji. Maciej Wawrzała powtórzył wynik Przemka zdobywając 2 miejsce w kategorii do 60 kg. Natomiast Radosław Kaleczyński w kategorii plus 70 kg zdobył 3 miejsce.

Sędzią Głównym zawodów był Witold Stolarczyk IV Dan wiceprezes  Dolnośląskiego Związku Karate.

 

26.10.2008


Puchar Polski Karate KYOKUSHIN , Zielona Góra 2008

 

         W niedzielę 26 października 2008 r. w Zielonej Górze odbył się XXV Puchar Polski Karate Kyokushin. Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai reprezentowali: Majka Krawiec w kategorii kumite+65 kg, Mariusz Pelikański w kategorii kumite -75 kg oraz Maciej Głośnicki w kategorii kumite senior.

Majka Krawiec po wyrównanej walce przegrała z utytułowaną zawodniczką  Janochą Natalią z Wrocławia i ostatecznie zajęła miejsce 5-8.

Mariusz Pelikański już w pierwszej walce trafił na zwycięzcę Mateusza Gabrysz z Kielc.

Maciej Głośnicki musiał uznać wyzszość rywala i po dogrywce przegrał przez wskazanie sędziów.

Tylko Józef Rudnicki, wychowanek ZKKK aktualnie reprezentujący barwy Wrocławia, pokazał wysoki poziom zdobywając brązowy medal w kategorii -80 kg.

 

18.10.2008


Puchar Polski Młodzików i Juniorów Młodszych, Koszalin 2008

     

           W sobotę 18 października 2008 r. odbył się  V Puchar Polski Młodzików i Juniorów Młodszych w Koszalinie. W zawodach wzięło udział 220 zawodników z 56 ośrodków z całej Polski. Ząbkowice Śl. reprezentowała Patrycja Wrona w kategorii kumite +55 kg.

 

 

12.10.2008


Maratończycy z ZKKK, Poznań 2008

     

      W niedzielę 12.10.2008r. odbył się największy Maraton Polski w Poznaniu. Brali w nim udział zawodnicy ZKKK Marcin Pacholak oraz Robert Rerutko. Dla Roberta Rerutko był to już 3 maraton (wcześniej ukończył Maraton w Toruniu i Poznaniu w 2007r.), zaś dla Marcina Pacholaka był to pierwszy start w karierze.

Inicjatorem udziału w maratonach zawodników był prezes klubu Witold Stolarczyk. Pierwszy maraton ukończył w Poznaniu w 2006 r., a w dniu 28 września br powtórzył ten wyczyn kończąc Maraton Berliński.

Udział w maratonach jest dowodem wszechstronności i wytrwałości zawodników trenujących karate kyokushin.

 

11.10.2008


Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin, Dzierżoniów 2008

     

        W dniu 11.10.2008r w Dzierżoniowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z 8 ośrodków: Wrocław, Legnica, Dzierżoniów, Świdnica, Lądek Zdrój, Siechnice, Wołów i oczywiście zawodnicy Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai.

       ZKKK reprezentowali: Joanna Adamiak, Przemysław Malchar i Maciej Wawrzała. Sędzią głównym zawodów był prezes ZKKK Witold Stolarczyk (4 dan). Nasi zawodnicy zdobyli 3 medale brązowe w kumite.

 

 

4-5.10.2008


Mistrzostwa Polski Juniorów, Radzymin 2008

 

     W dniach 4-5.10.2008r. odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Juniorów w Radzyminie koło Warszawy. ZKKK reprezentowały Gosia Ancerowicz (2 kyu) oraz Maja Krawiec (3 kyu).

Bliska zdobycia medalu była Małgorzata Ancerowicz, która wygrała 2 walki, a w trzeciej walce o medal uległa zawodniczce z Katowic. Ostatecznie zajęła pozycje 5-8.

 

 

 

05.09.2008


Pokaz ZKKK w firmie MIK, Ząbkowice Śl. 2008

 

      Na rozpoczęcie sezonu 2008/2009 zawodnicy Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai

 uczestniczyli w targach organizowanych przez firmę MIK w Ząbkowicach Śl.

     W trakcie pokazu widzowie zobaczyli podstawowe techniki karate, umiejętności zawodników w rozciąganiu, techniki nożne w walkach parami oraz najbardziej emocjonujące elementy pokazu rozwalanie twardych przedmiotów.

     Pokaz został przygotowany przez senseja Witolda Stolarczyka (4dan) oraz Marka Machnika (1dan) a brali w nim udział młodzi adepci sztuki walki oraz wieloletni zawodnicy i miłośnicy tej dyscypliny. Gościnnie widzowie zobaczyli  Maję Kijas (1 dan) z Dzierżoniowa obecną brązową medalistkę MP oraz ząbkowiczanina Józefa Rudnickiego (1kyu) srebrnego medalisty MP z 2007 r. członka kadry narodowej.

                                                                            Polecamy galerię zdjęć.

 

11-24.08.2008


Letni wypoczynek z ZKKK, Łazy 2008

 

ZĄBKOWICKI KLUB KARATE KYOKUSHINKAI był organizatorem  obozu sportowo-rekreacyjnego w Łazach w RAMACH PROGRAMU KAROL, dofinansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Uczestnicy brali udział  w zajęciach sportowych (treningi karate, poranne biegi i ćwiczenia, mecze piłki nożnej, siatkowej, itp.), rekreacyjnych (ognisko i wyjazd do Aquaparku w Darłowie) a przede wszystkim korzystali z przepięknej pogody i nieodległej plaży.

 

Wróciliśmy wypoczęci, zrelaksowani i opaleni.

 

Polecamy galerię zdjęć.

                     

06.07.2008


ZKKK - Piknik Rodzinny, Ząbkowice Śl. 2008

 

          W dniu 6 lipca przed Halą Słoneczną w Ząbkowicach ŚL. podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego  z okazji rozpoczęcia lata na prośbę  Zarząd Osiedla swoje umiejętności przedstawili zawodnicy ZKKK.

          Pokaz przygotowany została przez instruktorów Witolda Stolarczyka (IV dan) i Marka Machnika (I dan) oraz zawodników Małgorzaty Ancerowicz, Maji Krawiec, Bartłomieja Pietrasa, Macieja Głośnickiego oraz Piotra Czenczka.

          Najbardziej atrakcyjną częscią pokazu był pokaz "tameshiwari" rozbijanie twardych przedmiotów.

 

Polecamy galerie zdjęć.

 

 

14.06.2008


ZKKK na obchodach Dni Piławy Górnej, 2008

 

       W dniu 14 czerwca 2008r podczas imprezy plenerowej związanej z obchodami XIII Dni Piławy Górnej na Stadionie Miejskim odbył się pokaz  Ząbkowickiego i Dzierżoniowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.

     W trakcie pokazu zobaczyć można było techniki podstawowe wykonywane przez najmłodszych adebtów sztuki karate jak również techniki zaawansowane z elementami kumite (walki) oraz pokaz rozbijania twardych przedmiotów tzw. "pokaz tameshiwari".

    Liczna zgromadzona publiczność mogła podziwiać występ obecnych brązowych medalistów Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych  pary Tomasza Dybaś i Michała Sasuły w walkach reżyserowanych jak również aktualnej brązowej medalistki z Mistrzostw Polski Seniorów w kategorii kumite do 55kg Maji Kijas stopień I DAN wychowanki Dzierżoniowskiego Klubu Karate Kyokushin, aktualnej członkini kadry narodowej.

    Pokaz był przygotowany i prowadzony przez Witolda Stolarczyka IV DAN oraz Marka Machnika I DAN z ZKKK.

 

Głównym wydarzeniem wieczoru był występ zespołu "Ich Troje".

 

Polecamy galerię zdjęć.

 

31.05.2008


Pokaz ZKKK na Pikniku rodzinnym w jedynce, Ząbkowice Śl. 2008

 

         Z inicjatywy pana Andrzeja Popławskiego - dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w dniu 31.05.2008 odbył się Piknik rodzinny w Jedynce.

W licznie prezentowanych atrakcjach można było zobaczyć pokaz umiejętności członków Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai, który bierze czynny udział i angażuje się w życie Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie.

Galeria zdjęć.

Tydzień wcześniej pokaz odbył się w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Ząbkowicach Śl.

14 czerwca 2008 r. zapraszamy wszystkich na pokaz w Piławie Dolnej przygotowany wspólnie z Dzierżoniowskim klubem.

 

24.05.2008


Seminarium Dolnośląskiego Związku Karate Kyokushin, Srebrna Góra 2008

 

   W sobotę 24 maja 2008r odbyło się Seminarium Karate Kadry Dolnośląskiego Związku Karate Kyokushin. Gospodarzem zgrupowania był Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai.

    W zgrupowaniu brali udział utytułowani zawodnicy i zawodniczki  z Okręgu Dolnośląskiego. Treningi prowadzili Witold Stolarczyk (4 dan) Ząbkowice Śląskie, Barbara Kopczyk (2 dan) Lądek Zdrój, Szubert Ryszard (2dan) Siechnice, Bogdan Bolanowski (2 dan) Wołów, Maja Kijas (1 dan) Wrocław, Marek Machnik (1 dan) Ząbkowice Śląskie.

Zawodnicy oprócz treningów karate na forcie Donjon oraz sali gimnastycznej ośrodka Parowozownia w Srebrnej Górze mogli podziwiać piękno krajobrazu ziemi powiatu Ząbkowickiego.

Polecamy galerię zdjęć

 

16.05.2008


Walne zebranie Dolnośląskiego Związku Karate, Wrocław 2008

 

W piątek 16 maja 2008r odbył się Walny Zjazd Sprawozdawczo-wyborczy Dolnośląskiego Związku Karate. Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai reprezentowany był przez Witolda Stolarczyk  vice Prezesa DZK.

W zjeździe wzięły udział 22 kluby karate shotokan i kyokushin z Dolnego Śląska oraz zaproszeni goście Pan Prezes Dolnośląskiej Federacji Sportu  Włodzimierz Moska oraz Pan Andrzej Banasiak przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki, sekretarz nowo powołanej Komisji Sportów i Sztuk Walki przy Ministerstwie.

Podczas Zjazdu Prezes Dolnośląskiej Federacji wyróżnił odznaką „Zasłużony dla sportu na Dolnym Śląsku” działaczy za aktywną działalność na rzecz sportu a wśród nich Witolda Stolarczyka Prezesa Ząbkowickiego Klubu Karate.

 

11.05.2008


V MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH , Legnica

 

Dnia 11 maja 2008 r. w Hali Sportowej OSiR w Legnicy odbyły się V Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Kyokushin Karate. W imprezie wzięło udział 186 zawodników z 55 ośrodków.

Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai reprezentowała Patrycja Wrona, która powtórzyła sukces zeszłoroczny plasując się w 16 najlepszych zawodniczek kategorii kumite +55kg .

W walce o ćwierć finał spotkała Anitę Gdulę z Legnicy przegrywając po wyrównanej walce przez wskazanie sędziów. Na uwagę zasługuje fakt, że jej przeciwniczka jest aktualną i ubiegłoroczną brązową medalistką Mistrzostw Polski.

 

01-04.05.2008


Zgrupowanie Dolnośląskiej Kadry Młodzieżowej, Jelenia Góra

 

W dniach 01-04 maja 2008r w Jeleniej Górze odbyło się Zgrupowanie Wojewódzkiej  Kadry Młodzieżowej organizowanej przez Dolnośląski Związek Karate.

       W zgrupowaniu brali udział zawodnicy Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai Patrycja Wrona, Angelika Malchar i Maciej Wawrzała. Dla Patrycji był to ostatni etap przygotowań przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Karate Kyokushinkai, które będą miały miejsce 11 maja 2008 roku w Legnicy.

        Instruktorami na obozie byli sensei Witold Stolarczyk 4 dan, sensei Bogusław Bolanowski 2 dan, sensei Ryszard Szuber 2 dan oraz sensei Maja Kijas 1 dan.

 

 

26-27.04.2008


Debiut zawodniczki ZKKK na Mistrzostwach Polski Seniorów Karate Kyokushin

W dniach 26-27 kwietnia 2008 r. w Zawierciu odbyły się XXXV Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin.

Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkay był reprezentowany przez Maje Krawiec w kategorii +65kg.

W walce o wejście do półfinałów Maja napotkała wielokrotną medalistkę Mistrzostw Polski, Europy i Świata  Annę Kaczyńską z Białego Stoku. Po zaciętej i wyrównanej walce sędziowie wskazali na przeciwniczkę.

Był to pierwszy start Maji Krawiec na zawodach takiej rangi. Dziękujemy za godne reprezentowanie Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkay i życzymy jej dalszych sukcesów sportowych.

 
Korzystając z okazji Zarząd ZKKK chciałby podziękować Zarządowi Powiatu za dofinansowanie wyjazdu na mistrzostwa.

 

19.04.2008


Puchar Dolnego Śląska, Legnica 2008

W  sobotę 19.04.2008r odbył się Puchar Dolnego Śląska w karate Kyokushin w Legnicy. Był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski w Kategorii Junior Młodszy, które będą miały miejsce również w Legnicy  w dniu 11 maja 2008 r. Ząbkowicki Klub Karate Kyokushin był reprezentowany przez Angelikę Malchar kategoria kumite - 55kg, Patrycję Wronę w kategorii kumite + 55kg oraz Macieja Wawrzałę w kategorii kumite - 60kg.
Patrycja Wrona potwierdziła bardzo dobre wyszkolenie zdobywając wicemistrzostwo Dolnego Śląska, ulegając dopiero w finale po dogrywce przy wyrównanej walce zawodniczce z Legnicy aktualnej medalistce Mistrzostw Polski Anicie Gduli. Drugi medal za III miejsce dla Ząbkowic Śląskich zdobyła Angelika Malchar.
 
Korzystając z okazji Zarząd Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushimnkay chciałby podziękować Burmistrzowi Ząbkowic Śląskich za ufundowanie kompletu dresów dla reprezentacji Klubu.

 

29.03.2008


Udany start początkujących karateka z ZKKK, Siechnice, 2008

 

W sobotę 29 marca 2008 roku odbyły się w Siechnicach Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików, kadetów i żaków w karate Kyokusihin.

 Wśród drużyn nie zabrakło ekipy z Ząbkowic Śląskich, która pod wodzą trenera Marka Machnika przywiozła trzy medale.
 Medale zdobyli: Jakub Jaworski 2 miejsce, Maciej Wawrzała  i Przemysław Malchar 3 miejsce w kumite lekki kontakt.
 

 

8.03.2008


XXVII Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego Karate KYOKUSHIN,

Ząbkowice Śl. 2008

W Ząbkowicach ŚL. w Hali Słonecznej 8 marca 2008 r. Ząbkowicki Klub Karate KYOKUSHINKAI był gospodarzem XXVII Mistrzostw Makroregionu Dolnośląskiego. Patronat nad zawodami objął Marszałek Województwa zaś współorganizatorami mistrzostw był Starosta Ząbkowicki, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach ŚL. oraz prezes Ząbkowickiego Towarzystwa Sportu.

W mistrzostwach wzięło udział 17 ośrodków, w tym 109 zawodników.

Mistrzostwa dofinansowane były ze środków Województwa Dolnośląskiego przeznaczonych na organizację imprez sportowych promujących kulturę fizyczną i osiągnięcia sportowe regionu.

Polecamy galerię zdjęć.

 

 

18-23.02.2008


Ferie 2008

Zawodnicy i miłośnicy ZKKK byli na zimowym wypoczynku w Dusznikach Zdrój. Małej miejscowości uzdrowiskowej w Kotlinie Kłodzkiej. W ramach zajęć brali udział w treningach, spacerach po uzdrowisku, relaksowali się na basenie krytym w Hradcu Kralowe, komorze solno-jodowej oraz zwiedzili Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój.

Zapraszamy na letni obóz!

 

Galeria zdjęć.

 

26.01.2008


I GALA SPORTÓW WALKI, Ząbkowice Śląskie 2008

 

ZKKK brał udział w I Gali Sportów Walki w Ząbkowicach ŚL. na Hali Słonecznej. Zainteresowani w trakcie pokazu mogli poznać historię Karate KYOKUSHIN, Ząbkowickiego Klubu Karate, poznać techniki, osiągnięcia oraz zawodników.

 

Galeria zdjęć.

 

 

11.2007


ZĄBKOWICZANIN ZDOBYWCĄ 4 DAN  W KARATE KYOKUSHIN

 

 W listopadzie 2007 r. po IX Mistrzostwach Świata odbył się obóz sportowy  w Mitsumine w Japonii. W obozie wzięli udział najlepsi karatecy z całego świata. Nie zabrakło w nim Polaków,  a wśród nich przedstawiciela Ząbkowic Śl. – Witolda Stolarczyka, który uzyskał pozwolenie na przystąpienie do egzaminu na IV DAN.
  


   Galeria zdjęć.

 

 

ARCHIWUM 20072006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002

 

www.karate-zabkowice.pl