HOME  AKTUALNOŚCI  O KLUBIE  OSIĄGNIĘCIA GALERIA LINKI

                                          AKTUALNOŚCI- - bieżące informacje z imprez

5.12.2009


 TURNIEJ MIKOŁAJKOWY, GRAND PRIX Legnica 2009

        W dniu 5 grudnia 2009 r.  odbył się Turniej Mikołajkowy Karate Kyokushin w Legnicy. W turnieju uczestniczyli młodzi adepci z Ząbkowickiego Klubu Karate: Wiktoria Bors, Piotr Cenarski, Marcel Mikołajewski, Zuzanna Piskorek, Wiktoria Słodyczka, Armand Sromek, Aleksandra Wójcik, Bartosz Zalewski, Julia Konieczna, Karol Czenczek. Każdy uczestnik po zaprezentowaniu ulubionego kata został obdarowany przez Mikołaja.

W Grand Prix w Legnicy w kategorii kumite juniorek młodszych Patrycja Wrona zdobyła I miejsce pokonując w finale wielokrotną medalistkę Mistrzostw Polski Anitę Gdulę z Legnicy.

                                    Polecamy galerię zdjęc.

 

22.11.2009


 MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW I KADETÓW,  DZIERŻONIÓW 2009

W dniu 22.11.2009r odbył się w Dzierżoniowie Dolnośląski Turniej Młodzików i Kadetów Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 60 zawodników z 9 klubów: Dzierżoniowa, Lądka Zdróju, Legnicy, Opola, Świdnicy, Wołowa, Wrocławia I, Wrocławia II, Ząbkowice Śl. ZKKK był reprezentowany przez: Piotr Cenarski, Karol Częczek, Małgorzata Koza, Zuzanna Piskorek, Armand Sromek, Przemysław Malchar. Sędzią Głównych zawodów był sensei Witold Stolarczyk. Przemysław Malchar zdobył 2 miejsce w konkurencji kumite młodzików do 55kg. 

Polecamy galerię zdjęć.

 

20-21.11.2009


 ZGRUPOWANIE KADRY DOLNOŚLĄSKIEJ, WROCŁAW 2009

 

W ubiegły weekend odbyło się  kolejne Zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej Karate Kyokushin zorganizowane przez Dolnośląski Związek Karate.  W treningach uczestniczyło 45 zawodników z klubów:  Wrocławia, Legnicy, Dzierżoniowa, Lądka Zdroju, Ząbkowic Śląskich, Wołowa i Siechnic. Treningi prowadzili Sensei Witold Stolarczyk – Ząbkowice Śląskie, Sensei Jacek Lamot – Wrocław, Sensei Marcin Staśćiuk – Dzierżoniów,  Sensei Sylwester Sypień – Wrocław.  Treningi składały się z 3 bloków tematycznych: Kihon, Kata i kombinacje do walki.

Z Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai w zgrupowaniu wzięli udział: Patrycja Wrona, Sylwia i Agnieszka Dwornik, Angelika i Przemysław Malchar, Katarzyna Terlecka, Paweł Stolarczyk oraz Maciej Głośnicki.

Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń oraz integrację środowiska karate na Dolnym Śląsku. Dodatkową atrakcją był bieg w terenie oraz odnowa biologiczna we Wrocławskim Parku Wodnym.

 

24.10.2009


 MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA KARATE MŁODZIKÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH, WOŁÓW 2009

 

W dniu 24.10.2009r odbyły się w Wołowie Międzywojewódzkie Mistrzostwa Karate Kyokushin Młodzików i Juniorów Młodszych.

ZKKK był reprezentowany przez Patrycje Wronę, Tomasza Komara w konkurencji kumite Junior Młodszy oraz Przemysława Malchara w konkurencji kata i kumite Młodzików.

Sędzią Głównych zawodów był sensei Witold Stolarczyk.

Patrycja Wrona pewnie na punkty pokonała w pierwszej walce zawodniczkę z Wrocławia, a w walce finałowej zawodniczkę gospodarza mistrzostw z Wołowa zdobywając pierwsze miejsce w kumite Juniorek Młodszych open.

Przemysław Malchar zdobył 3 miejsce w konkurencji kumite młodzików do 55kg. 

Polecamy galerię zdjęć.

 

 

11.10.2009


 X  MARATON POZNAŃ, 2009

-

W niedzielę 11.10.2009r odbył się największy w Polsce 10 Maraton Poznań. Na linii startu stawiło się 5300 zawodników i zawodniczek, z czego maraton ukończyło 4050.  Wygrał maratończyk z Keni CHEBII Samson Kimeli z czasem 2h 19min 14sekund.

W zawodach brał udział mieszkaniec Ząbkowic Śl. Andrzej Pacholak, inicjator treningów karate kyokushinkai w Ząbkowicach Śl., honorowy członek Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai.  Był to jego pierwszy maraton. Zawody ukończył na 1758 miejscu.  

Życzymy mu dalszych sukcesów i zachęcamy także  innych do sprawdzenia swoich sił w maratonach lub półmaratonach

 

2-4.10.2009


 XX MISTRZOSTWA JUNIORÓW KARATE KYOKUSHIN, ŚWINOUJŚCIE 2009

 

W dniach 2-4 października 2009 r. w Świnoujściu odbyły się XX Mistrzostwa Juniorów Karate Kyokushin Świnoujście 2009. W imprezie wzięło udział 208 zawodników z 78 ośrodków. Organizatorem zawodów była Świnoujska Akademia Karate Kyokushin. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak.  

Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai  reprezentowany był przez Patrycję Wronę w kategorii LIGHT KONTAKT KOBIET OPEN oraz Majkę Krawiec w kategorii  KUMITE KOBIET +65 KG. Majka przegrała pierwszą walkę z zawodniczką gospodarzy mistrzostw. Patrycja wygrała pewnie pierwszą walkę, a drugą przegrała przez wskazanie sędziów.

 

25-26.09.2009


 SEMINARIUM  SZKOLENIOWE  KARATE KYOKUSHIN, DZIERŻONIÓW 2009

 Dzierżoniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin wraz z Okręgowym Związkiem Karate we Wrocławiu w dniach 25-26 września zorganizował seminarium szkoleniowe. W seminarium wzięło udział 30 zawodników z 5 dolnośląskich klubów z: Dzierżoniowa, Lądka Zdr., Legnicy, Wrocławia, oraz Ząbkowic Śl.

Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai reprezentowali Patrycja Wrona, Sylwia Dwornik oraz Tomasz Komar. Program zgrupowania przygotował trener koordynator Marcin Staściuk. Nad sprawnym przebiegiem seminarium czuwali sensei Stolarczyk Witold 4 dan, Staściuk Marcin 3 dan, Sypień Sylwester 2 dan, Kaczkowski Andrzej 1 dan, Staściuk Tomasz 1 dan, Kijas Maja 1 dan, Biszczak Paweł 1 dan oraz Robert Iwański 1 dan Seminarium rozpoczęło się o godz. 17.00 treningiem technicznym kata, który poprowadzili Staściuk Marcin wraz z synem. Trening pod kątem walki kumite, na tarczach przeprowadził wielokrotny mistrz Europy oraz Polski Sylwester Sypień. Po ciężkim treningu zawodnicy relaksowali się w Aquariusie bielawskim, skąd udali się na kolację i nocleg do pensjonatu „Cicha Woda” w Lasocinie. W drugim dniu seminarium zawodnicy byli poddani próbie Testu Europejskiego. Miłym akcentem kończącym zgrupowanie było zdobycie Wielkiej Sowy, gdzie przy ognisku smażono kiełbaski i korzystano z pięknej pogody.

Polecamy galerię zdjęć.

 

13.09.2009


 XXVII WROCŁAW MARATON, 2009

         W niedzielę 13.09.2009r odbył się 27 Wrocław Maraton. Zawody ukończyło 1733 zawodników i zawodniczek.  Wygrał zawodnik z Keni KIPKORIR KILIMO JULIUS z czasem 2h 16min 59sekund. W zawodach brał udział Witold Stolarczyk, prezes Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai, który tym razem reprezentował barwy Klubu Sportowego  OLIMP w Ząbkowicach Śl. Był to już jego czwarty maraton, a  drugi w tym roku. Zawody ukończył na 410 miejscu, a w swojej  kategorii wiekowej M45 na 48 pozycji. Życzymy mu dalszych sukcesów i zachęcamy także  innych do sprawdzenia swoich sił w maratonach lub półmaratonach.

 

12.09.2009


 POŻEGNANIE LATA, ZĄBKOWICE ŚL. 2009

         W sobotę  12.09.2009r odbył się piknik na Osiedlu XX-lecia "Pożegnanie lata". Na pikniku wystąpił Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai. Pokaz został przygotowany przez ząbkowiczanina Józefa Rudnickiego (1kyu) srebrnego medalisty MP z 2007 r. członka kadry narodowej. Brali w nim udział młodzi adepci sztuki walki oraz wieloletni zawodnicy i miłośnicy tej dyscypliny. W trakcie pokazu widzowie zobaczyli podstawowe techniki karate, umiejętności zawodników w rozciąganiu, techniki nożne w walkach parami oraz najbardziej emocjonujące elementy pokazu rozwalanie twardych przedmiotów.

 

14-27.08.2009


 LETNI OBÓZ Z ZKKK , POGORZELICA 2009

             

         ZĄBKOWICKI KLUB KARATE KYOKUSHINKAI był organizatorem  obozu sportowo-rekreacyjnego w Pogorzelicy. Uczestnikami obozu byli członkowie klubu a także osoby chętne spędzić letni wypoczynek w sportowej atmosferze.

Obozowicze mieli możliwość brania udziału w porannych rozruchach, treningach karate na plaży (w tym nocnym) jak również na macie na terenie ośrodka, zażywali kąpieli morskich oraz na basenie w ośrodku. W trakcie trwania obozu zorganizowano wycieczkę wąskotorową kolejką do Niechorza z wejściem na latarnię (45 m wysokości). Atrakcją dla dzieci i młodzieży były nocne kąpiele w podświetlanym basenie oraz dyskoteki i ognisko.

 Wróciliśmy wypoczęci, zrelaksowani i opaleni.

 

Polecamy galerię zdjęć.

 

22-26.07.2009


WSCHODNIOEUROPEJSKI LETNI OBÓZ KARATE KYOKUSHIN, KRAKÓW 2009

 

   W dniach 22 - 26 lipca na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbył się XXXVI Wschodnioeuropejski Letni Obóz Karate Kyokushin Kraków 2009 z udziałem 400 uczestników, w większości kierowników ośrodków i instruktorów posiadających czarne i brązowe pasy oraz zagranicznych gości z Czech, Belgii, Białorusi, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Niemiec, Rosji, Słowacji i Ukrainy.
Sekretarz generalny IKO shihan Katsuhito Gorai poprowadził treningi wraz z aktualnym brązowym medalistą mistrzostw świata, który w marcu br. ukończył test 100 kumite sensei Arturem Hovhanisian. Program obozu przygotował shihan A. Drewniak. Dodatkowo treningi prowadzili shihan: A. Drewniak, Wł. Rój i E. Dadzibug oraz sensei J. Gruba i A. Manecki. Tłumaczem był sensei A. Zacharski, który przyjechał z Tokio. W równoległym zgrupowaniu na AWF uczestniczyła 24 osobowa Kadra Narodowa przygotowująca się do MŚ w Tokio. ZKKK reprezentował sensei Witold Stolarczyk.
Treningi odbywały się cztery razy dziennie. Shihan K. Gorai położył szczególny nacisk na Ido-geiko, Kata Seienchin i Tekki, a sensei A. Hovhanisian na podstawy pracy ciała w Kihon, perfekcję wysokich kopnięc oraz kombinacje do walki. Wieczorne treningi poświęcone były powtórce Kata.
 

Polecamy galerię zdjęć.

 

20.06-02.07.2009


OBÓZ LETNI KADRY DOLNOŚLĄSKIEJ, DZIWNÓWEK 2009

 

             Jak co roku w wakacje młodzieżowa kadra Dolnośląskiego Związku Karate uczestniczyła w Obozie Letnim, który odbył się w dniach 20.06.-2.07.09 r. w Dziwnówku. Obóz został zorganizowany wspólnie z klubami z Legnicy i Dzierżoniowa. W Zgrupowaniu uczestniczyły kluby z Dolnego Śląska: Dzierżoniów, Legnica, Lądek Zdrój i Ząbkowice Śląskie. ZKKK reprezentował Tomasz Komar.  Świetna pogoda, dobrze przygotowany program obozu sprawił, że uczestnicy nie mogli się nudzić. Nad 60 osobową grupą oraz organizacją zajęć i bezpieczeństwem czuwała wykwalifikowana kadra: sensei Marcin Staściuk, Andrzej Kaczkowski, Krzysztof Zachwieja, Maja Kijas, Paweł Biszczak oraz Tomasz Staściuk. Kadra obozu poznała 10 kombinacji do walki, które prezentował w ubiegłym roku na Wschodnioeuropejskim obozie w Krakowie sensei Artur Hovhannisian, który jest obecnie czołowym instruktorem w Honbu Dojo w Tokio (Mistrz Europy, brązowy medalista Mistrzostw Świata, ósmy zawodnik, który ukończył test 100 kumite).  Oprócz zajęć sportowych najciekawszymi atrakcjami były rzeźby z piasku, rejs statkiem po morzu, trening  w morzu oraz chrzest na samuraja. Każdy z uczestników otrzymał koszulkę obozową oraz dyplom uczestnictwa.

 

27.06.2009


POKAZ ZKKK NA FESTYNIE RODZINNYM PRZEDSZKOLA NR 4, ZĄBKOWICE ŚL. 2009

W sobotę 27 czerwca adepci Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai wystąpili w Przedszkolu nr 4 na Osiedlu  XX-lecia na zorganizowanym tam Festynie Rodzinnym. Wychowankowie Przedszkola, ich rodzice, personel placówki i zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć podstawowe techniki ręczne i nożne, przykładowe kata, a także kombinacje technik stosowane w kumite. Pokaz poprowadzili sensei Fabian Klimowicz (I dan) i sempai Florentyna Brzóska (1 kyu).

 

7.06.2009


SUKCESY ZAWODNIKÓW ZKKK NA AUSTRIAN OPEN 2009

 

W niedziele 7 czerwca 2009r odbyły  się w Wiedniu Otwarte Mistrzostwa Karate Austrii. W zawodach wzięło udział 297 zawodników z 11 krajów, w tym reprezentantów Rosji, Bułgarii, Rumuni, Ukrainy, Węgier, Niemiec, Czech, Polski, Austrii, Francji i Izraela. Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai był reprezentowany przez Patrycję Wronę, Maję Krawiec, Florentynę Brzóskę oraz Witolda Stolarczyka.

Bardzo dobrze zaprezentowała się na zawodach Patrycja Wrona zdobywając tytuł Mistrzyni Austrii w kategorii kumite +55kg. Patrycja wygrała zdecydowanie wszystkie swoje 4 walki nie dając szans rywalkom. Pecha miała Maja Krawiec startująca w kategorii kumite +65kg,  która już w pierwszej walce napotkała zwyciężczynię turnieju Bułgarkę  Aleksandrą Marinovą. Florentyna Brzóska w konkurencji  kumite – 55kg przegrała swoją pierwszą walkę przez wskazanie sędziów , a w konkurencji kata zajęła 9 miejsce w silnie obsadzonej konkurencji ze zwyciężczynią  Jianu Ralucą  z Rumuni aktualną Mistrzynią Świata. Witold Stolarczyk zajął 3 miejsce w kategorii kumite open  przegrywając z zdecydowanie cięższym zawodnikiem z Niemiec Stefanem Beer walkę o wejście do finału.

Polecamy galerię zdjęć.

 

22-23.05.2009


SEMINARIUM  KARATE, ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE 2009

      

          W dniach 22-23 maja 2009r Ząbkowicki Klub Karate był organizatorem seminarium Karate organizowanym przez Dolnośląski Związek Karate. Treningi odbywały się w Hali Słoneczna w Ząbkowicach Śląskich. Zajęcia były prowadzone przez Sensei Witold Stolarczyk 4 Dan, oraz  Maje Kijas 1 Dan z Wrocławia.

Dolnośląski Związek Karate chciałby podziękować Dyrektorowi OSiR Panu Henrykowi Saryczewowi  za udostępnienie obiektu do przeprowadzenia zgrupowania

 

 

 1 maja 2009r.


CAŁA  POLSKA  BIEGA, ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE 2009

      

          1 maja 2009 r. na rynku ząbkowickim odbył się bieg uliczny z okazji 5 rocznicy wstąpienia do Unii Europejskiej. Bieg nawiązywał również do ogólnopolskiej akcji promocyjnej "Cała Polska Biega" .

W biegach wzięli udział także zawodnicy Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai.

 

Polecamy galerię zdjęć.

 

25-26.04.2009


VIII CRACOVIA MARATON, Kraków 2009

      

26 Kwietnia 2009r odbył się VIII Cracovia Maraton w maratonie wzięło udział 2200 zawodników, Ząbkowice Śląskie reprezentował Marcin Pacholak z Klubu sportowego „Olimp”.

M. Pacholak zajął 197 miejsce w klasyfikacji generalnej uzyskując czas 3:17:31 poprawiając swój rekord życiowy z Poznania 2008 o 28 minut.

Klub Sportowy  „Olimp” zaprasza chętnych do stawienia sobie nowego wyzwania pokonania dystansu 42 km 195m.

 

25-26.04.2009


XXXVI MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW KARATE KYOKUSHIN, Sieradz 2009

      

          W dniach 25 - 26 kwietnia 2009r w Sieradzu odbyły się XXXVI Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 150 zawodników z 62 ośrodków. Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai reprezentowany był przez Florentynę Brzóskę oraz Maję Krawiec.

           F. Brzóska pokonała w pierwszej walce zawodniczkę z Koszalina uzyskując przewagę punktową za poprawnie wykonaną technikę jodan „Mawashi geri” w drugiej rundzie przegrała przez wskazanie sędziów z medalistką Mistrzostw Europy M.Wójcik z Katowic. M. Krawiec już w pierwszej walce trafiła na medalistkę Mistrzostw Europy A. Kaczyńską z Białegostoku i po stoczeniu równorzędnej walki musiała uznać wyższość rywalki.

          W tym miejscu Zarząd ZKKK chciałby podziękować Starostwu Powiatowemu w Ząbkowicach Śląskich, za wsparcie finansowe udzielone Klubowi i przydzielenie środków finansowych w Budżecie 2009 na wyjazdy zawodników na zawody sportowe.

 

19.04.2009


MISTRZOSTWA POLSKI W MARATONIE, DĘBNO 2009

    

       W niedzielę 19 kwietnia 2009r odbyły się w Dębnie Mistrzostwa Polski w Maratonie. W zawodach  wystartowało 775 zawodników i zawodniczek.  Po raz pierwszy w zawodach tak wysokiej rangi wystartowali zawodnicy Klubu Sportowego Olimp z Ząbkowic Śląskich, Witold Stolarczyk oraz Robert Rerutko. W klasyfikacji Generalnej Witold Stolarczyk zajął 212 miejsce z czasem 3:22:11, a Robert Rerutko zajął 239 miejsce z czasem 3:25:42. Dla Roberta był to już czwarty maraton: pierwszy Toruń 2007, drugi Poznań 2007, trzeci Poznań 2008, a dla Witolda trzeci maraton: pierwszy Poznań 2006, drugi Berlin 2008. Obaj zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe. KS „Olimp” działa w naszym mieście od dwóch lat, a od 13 marca 2009r posiada licencje Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Głównym celem Klubu jest popularyzowanie uprawiania sportu wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych, a zwłaszcza popularyzacji biegania jako zdrowego trybu spędzania wolnego czasu.

W przyszłą niedziele trzeci z maratończyków  KS „Olimp”  Marcin Pacholak wystartuje w Cracovia Maraton w Krakowie będzie to jego drugi start w maratonie, pierwszy był w Poznaniu w 2008r, trzymajmy kciuki.

      Wszyscy trzej zawodnicy uprawiają również karate kyokushinkai w naszym klubie.

 

18.04.2009


TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN, Legnica 2009

    

       W sobotę 18 kwietnia 2009r w Legnicy odbył się turniej karate Kyokushinkai. W zawodach uczestniczyły kluby karate z Wrocławia, Legnicy, Dzierzaniowa, Gubina, Opola, Lądka Zdroju, Wołowa oraz z Ząbkowic Śląskich. Drużynę Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai reprezentowało 14 zawodników: Aleksandra Wójcik, Kinga Jednak, Nikola Wojciechowska, Sara Kukuła, Angelika Malchar, Patrycja Wrona, Jakub Trojnar, Karol Czenczek, Kacper Gracz, Łukasz Banaś, Armand Sromek, Przemysław Malchar, Radosław Kaleczyński, Tomasz Komar,  oraz trenerzy Marek Machnik i Witolda Stolarczyk.

Bardzo dobrze spisały się Patrycja Wrona w kat.+55kg oraz Angelika Malchar w kat. - 55kg zdobywając 2 miejsca w kumite juniorek młodszych. Dobrze  zaprezentowali się również Aleksandra Wójcik,Nikola Wojciechowska, Angelika Malchar, Karol Czenczek, Radosław Kaleczyński oraz Tomasz Komar przechodząc do drugiej tury finałowej w kategorii kata.

Wyjazd tak licznej drużyny ZKKK mógł się odbyć dzięki środkom finansowym uzyskanych z wygranego Konkursu ogłoszonego przez Burmistrza Ząbkowic Śląskich „Upowszechnianie Kultury fizycznej i sportu - Szkolenie dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo w dyscyplinie karate”

 

21.03.2009


XXVIII MISTRZOSTWA MAKROREGIONU DOLNOŚLĄSKIEGO, OLESNO 2009

    

       Dnia 21 marca 2009 r. odbyły się  XXVIII Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego. Organizatorem imprezy był  Oleski Klub Karate - Ronin. Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai reprezentowany był przez: Florentynę Brzóskę, Majkę Krawiec, Tomasza Przystasza, Tomasza Ptasińskiego, Macieja Głośnickiego, Tomasza Szmucera i Radosława Kaleczyńskiego w kategorii  junior młodszy.

Na zawodach bardzo dobrze zaprezentowała się Florentyna Brzóska zdobywając III miejsce w kategorii kata oraz III miejsce w kategorii kumite. Florentyna Brzóska karate Kyokushinkai trenuje od 1992r. Swoją przygodę z karate zaczęła jako siedmiolatka, obecnie posiada najwyższy stopień szkoleniowy 1 Kyu i ma za sobą 17 lat treningu oraz ukończone studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Dobrze zaprezentował się Tomasz Ptasiński zdobywając III miejsce w kategorii kumite. Tomek Ptasiński karate Kyokushinkai trenuje od 1995r. Ma już za sobą 13 lat treningu i posiada stopień szkoleniowy 2 Kyu oraz ukończone studia w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. W kategorii senior III miejsce zajął Maciej Głośnicki. Bardzo dobrze na zawodach zaprezentował się debiutant Tomasz Szmucer, który  przegrał swoją walkę z utytułowanym zawodnikiem z Wołowa Arkadiuszem Szirem  wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, na uwagę zasługuje fakt, że były to jego pierwszy start na zawodach tej rangi, a w ZKKK trenuje dopiero 3 lata.

Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai już dziś zaprasza na kolejne XXIX Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego, które odbędą się z okazji XX-lecia działalności ZKKK 6 marca 2010r w Ząbkowicach Śląskich .

Polecamy galerię zdjęć.

 

28.02.2009


II GALA SPORTÓW WALKI, Ząbkowice Śląskie 2009

 

       Hala Słoneczna w Ząbkowicach Śl. wypełniona była po brzegi, a na trybunach brakowało wolnych miejsc. Pierwsi na macie pokazali się judocy pod wodzą Unkas Gałek, trenera i założyciela szkółki Barys przy ZTS. Pokaz uświetnili występem Jarosław Myśliński i Maciej Kostrzewa wielokrotni mistrzowie Polski i Europy z Wrocławia.

       Po judo wystąpił Ząbkowicki Klub Karate Kyokushin. Klub który bardzo chętnie bierze udział w pokazach i tym razem otrzymał gromkie brawa. Aplauz też usłyszały zawodniczki Florentyna Brzóska wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski oraz Patrycja Wrona medalistka Mistrzostw Dolnego Śląska, które zaprezentowały się w walce pokazowej. W pokazie udział wzięli zawodnicy z Dzierżoniowskiego Klubu karate Kyokushin Iga Kukulska, Michał Werda oraz Maciej Sasuła, medaliści Mistrzostw Dolnego Śląska, którzy zaprezentowali publiczności kata synchroniczne, oraz pokaz walk reżyserowanych. Prezentacja zakończyła się tzw. „tamashiwari” czyli rozbijaniem twardych przedmiotów przez Witolda Stolarczyka, prezesa i trenera ZKKK.

      Ciekawy występ zaprezentowali ząbkowiccy karatecy Shotokan. Krzysztof Bobrowski i Piotr Czeleń pod wodzą trenera Roberta Sworka VI Dan z Poznania.  

      Następnie na macie pojawili się współorganizatorzy gali, czyli Klub Taekwon-do z Ciepłowód pod wodzą Tomasza Olszewskiego oraz Waldemara Sulikowskiego. Pokaz nieco inny niż wcześniejsze, a dominującą formą walki były wyskoki, uderzenia i akrobatyczne obroty.

      Na zakończenie II Gali Sportów Walki Szymon Wąs aktualny Mistrz Świata WKN Kickboxing stoczył trzyrundową walkę z Mistrzem Polski Dariuszem Hofmanem.

 

 

14.02.2009


III Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Juniorów, Wrocław 2009

 

W sobotę 14 lutego 2009r odbył się we Wrocławiu III Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Juniorów. W zawodach wzięło udział 150 zawodników z Austrii, Bułgarii, Czech, Niemiec, Słowacji, Ukrainy, Węgier oraz reprezentacje klubów z Polski.

Po raz pierwszy w zawodach tej rangi wzięli udział zawodnicy z Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai, Patrycja Wrona w kategorii kumite juniorek młodszych oraz Maja Krawiec w kategorii kumite juniorek

Majka Krawiec przegrała z zawodniczką z Częstochowy, a Patrycja Wrona spotkała się z reprezentantką Ukrainy i po zaciętej walce przegrała przez wskazania sędziów dwa do trzech. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, bardzo dobrze prezentowali się zawodnicy z Ukrainy, Bułgarii i Węgier oraz z Polski.

Organizatorem zawodów był  Wrocławski Klub Karate Kyokushinkai pod wodzą Jacka Lamota III Dan. Patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Wrocławia, Urząd Marszałkowski, a patronat medialny Telewizja Polska Oddział Wrocław.

 

11.02.2009


Uroczyste rozdanie certyfikatów w Ząbkowickim Klubie Karate Kyokushinkai

       

      W środę 11 lutego 2009r na zakończenie treningu miało miejsce uroczyste rozdanie dyplomów z ostatnio przeprowadzonego egzaminu karate na stopnie szkoleniowe Kyu, który miał miejsce 3 grudnia 2008r, egzaminatorem był Witold Stolarczyk 4 Dan karate Kyokushinkai.

Od lewej stoją: Witold Stolarczyk, Katarzyna Terlecka, Piotr Czenczek, Patrycja Wrona, Tomasz Ptasiński, Artur Hołda, Fabian Klimowicz, Tomasz Szmucer, Marcin Abrahamik, Mirosław Saryczew, Grzegorz Król, Maciej Wawrzała.  Od lewej klęczą: Armand Sromek, Krystian Kasprzyk., Michał Wojciechowski, Kamil Król, Przemysław Malchar, Kalina Pacha, Jakub Jaworski, Julia Konieczna,  Martyna Cisakowska, Wiktoria Bors, Paweł Stolarczyk, Łukasz Banaś, Angelika Malchar, Michał Wilk.   Od lewej siedzą:

Kacper Gracz, Piotr Cesarski, Karol Czenczek, Adrian Rachwalski, Marcin Klimczuk, Jakub Trojnar, Marcin Bratownik, Emilia Kamińska, Nikola Wojciechowska, Sara Kukuła, Weronika Orzech, Kinga Jednak, Aleksandra Wójcik, Marcel Mikołajewski, Wiktoria Słodyczka, Nikola Bulanda.

 

 

06.02.2009


Gala Karate Kyokushin, Wrocław 2009 r.

W piątek 6 lutego br.  w siedzibie Dolnośląskiej Federacji Sportu odbyła się Gala Karate Kyokushin. Głównym organizatorem imprezy był Dolnośląski Związek Karate. Głównym celem Gali było podsumowanie sezonu sportowego 2008 i wyróżnienie 10 najlepszych zawodników w kategorii senior/junior oraz junior młodszy oraz ich trenerów. Puchary i dyplomy wręczali zawodnikom Dyrektor Dolnośląskiej Federacji Sportu - Arkadiusz Zarodnik, Dyrektor Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego – Marcin Przychodny oraz Prezes Dolnośląskiego Związku Karate – Janusz Piepiora. Całą Galę  poprowadził wiceprezes Dolnośląskiego Związku Karate sensei Witold Stolarczyk z ZKKK.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wejściówki do Wrocławskiego Parku Wodnego. Po ceremonii wręczenia nagród zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie zabrali głos zaproszeni goście, którzy podziękowali organizatorom za wkład wniesiony w przygotowanie Gali oraz życzyli dalszych sukcesów organizacyjnych oraz sportowych. Za sukcesy naszych zawodników został wzniesiony toast, który zakończył część oficjalną Gali. Dalszy przebieg imprezy miał luźniejszy charakter, gdzie przy kawie i ciasteczku można było podyskutować na różne tematy.

19-25.01.2009


Ferie zimowe z ZKKK, Milówka-Szare 2009

       

      W dniach 19.01.2009 - 25.01.2009r. grupa dzieci i młodzieży z Ząbkowic Śląskich przebywała na zimowym wypoczynku w górach. Organizatorem ferii był Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai. Uczestnicy obozu mieli możliwość uczestniczenia w treningach karate, nauce jazdy na snowboardzie i nartach, zabawach na śniegu, ognisku oraz na dyskotekach organizowanych w Ośrodku Wypoczynkowym "U Kubiców".

                                                    Polecamy galerię zdjęć.

 www.ukubicow.fir.pl

 

 

 

 

ARCHIWUM 2008, 20072006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002

 

www.karate-zabkowice.pl