HOME  AKTUALNOŚCI  O KLUBIE  OSIĄGNIĘCIA GALERIA LINKI

                                          AKTUALNOŚCI- - bieżące informacje z imprez

 

ZĄBKOWICKI  KLUB  KARATE  KYOKUSHINKAI

żYCZY wSZYSTKIM  sPOKOJNYCH, pOGODNYCH i cIEPŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA sPĘDZANYCH w gRONIE nAJBLIŻSZYCH oRAZ rEALIZACJI wSZYSTKICH PLANÓW, sPEŁNIENIA mARZEŃ w NOWYM 2011 rOKU

 

18.12.2010


Turniej Mikołajkowy, Wołów 2010r

 

18 grudnia 2010 r w Wołowie miał miejsce Turniej Mikołajkowy. W zawodach wzięło udział 74 młodych karateka z 6 ośrodków z Dolnego Śląska. 

Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai był reprezentowany przez Martynę Trojnar, Kacper Dobosz, Julia Cheda, Wiktoria Bors, Małgorzata Koza, Sara Kukuła, Kalina Pacha, Zuzanna Piskorek, Laura Mulak, Jakub Trojnar, Bartosz Zalewski, Kamil Król.

Opiekunem grupy był Marek Machnik a sędzią Głównym Witold Stolarczyk. Zawody były rozgrywane w czterech kategoriach wiekowych.

Każdy uczestnik Turnieju Mikołajkowego został nagrodzony przez Mikołaja.

 

Polecamy galerię zdjęć

 

marzec - listopad 2010


 

ZĄBKOWICKI  KLUB  KARATE  KYOKUSHINKAI

REALIZOWAŁ  W 2010 ROKU  ZADANIE

ĆWICZ Z NAMI - SPORT NAJLEPSZYM SPOSOBEM NA NUDĘ

DOFINANSOWANE PRZEZ MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI  ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU ZAJĘĆ SPORTOWO-REKREACYJNYCH.

W RAMACH POWYŻSZEGO ZADANIA PROWADZONE BYŁY SPORTOWE ZAJĘCIA POZASZKOLNE  ORAZ ORGANIZOWANY  WYJAZD NA BASEN DO BIELAWY W CELU NAUKI I DOSKONALENIA PŁYWANIA.

 

Szczegóły na ogłoszeniach poniżej.

Zajęcia z piłki nożnej, siatkówki, kosza, gier i zabaw oraz zajęcia z piłki siatkowej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zajęcia te prowadzone były od marca do listopada 2010 r. Zajęcia na basenie.

 

Polecamy galerię zdjęć.

 

27.11.2010


XXVII Puchar Polski Seniorów Karate Kyokushin, Zamość 2010

 

  Dnia 11 grudnia w Zamościu odbył się XXVII Puchar Polski Seniorów Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 79 karateka z 37 ośrodków. Bardzo dobrze wypadła drużyna Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai  zdobywając  6 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Patrycja Wrona zdobyła III miejsce w kategorii kumie do 65 kg, a Maja Krawiec II miejsce w kategorii + 65 kg. Podsumowując rok 2010r był  bardzo udany rok dla Naszych zawodniczek.

Patrycja Wrona

 • I miejsce lekki kontakt Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego Ząbkowice Śl.

 • III miejsce Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego Ząbkowice Śl.

 • 5-8 miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów Warszawa.

 • III miejsce w Austrian Open Wiedeń.

 • II miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów Kraków.

 • III miejsce Puchar Polski Seniorów Zamość.

            Maja Krawiec

 • III miejsce Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego Ząbkowice Śl.

 • 5-8 miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów Warszawa.

 • III miejsce w Austrian Open Wiedeń.

 • III miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów Kraków.

 • 5-8 miejsce X Mistrzostwa Europy Wszechwag Karate Kyokushin, Gorzów Wielkopolski.

 • II miejsce Puchar Polski Seniorów Zamość.

 Na uwagę zasługuje fakt, że zawodniczki będąc jeszcze juniorkami odnoszą już sukcesy w zawodach seniorskich co dobrze wróży na przyszłość dla Naszych zawodniczek.

Polecamy galerię zdjęć

 

27.11.2010


VII Puchar Polski Młodzików i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin, Legnica 2010

 

 27 listopada 2010 r w Legnicy odbył się VII Puchar Polski Młodzików i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 220 zawodników z 53 ośrodków karate z Polski.  Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai był reprezentowany przez Agnieszka Dwornik i Przemysław Malchar pod wodzą trenera Witolda Stolarczyka

 

 

6.11.2010


X MISTRZOSTWA EUROPY WSZECHWAG KYOKUSHIN KARATE,

V MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW, Gorzów Wielkopolski 2010

 6 listopada 2010 w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się X Mistrzostwa Europy Wszechwag Kyokushin Karate oraz V Mistrzostwa Europy Juniorów. W zawodach wzięło udział 94 karateka z 16 krajów. Widownia liczyła 1200 osób, z czego ponad 600 osób przyjechało autokarami z całej Polski.  Gośćmi honorowymi byli Prezydent Swiatowej Federacji Kyokushin shihan Loek Hollander, shihan Antonio Pinero oraz shihan Lars Hogquist. Sędzią głównym był shihan Antonio Pinero.
      Honorowy patronat obięła Ambasada Japonii.  Organizatorem był Gorzowski Klub Kyokushin Karate kierowany przez shihan Włodzimierz Roja, we współpracy z Polską Organizacja Kyokushinkai kierowaną przez shihan Andrzeja Drewniaka.
Reprezentacja Polski wystąpiła w pełnym składzie we wszystkich konkurencjach. W kadrze narodowej nie zabrakło zawodniczki Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai.  Maja Krawiec zajęła 5-8 miejsce. Gratulujemy i czekamy na następne osiągnięcia

 

 

9-10.10.2010


XXI MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW KARATE KYOKUSHIN, Kraków 2010

W dniach 9-10 październik 2010r odbyły się w Krakowie  XXI Mistrzostwa Polski Juniorów w Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 128 zawodników z 36 ośrodków z całej Polski. 

Bardzo dobrze wypadła drużyna Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai  zdobywając  5 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Patrycja Wrona zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski w kategorii kumite do 65 kg. Wygrała trzy walki  z utytułowanymi zawodniczkami, w tym z wielokrotna medalistką Mistrzostw Polski  Lisiewicz Dominika z Suwałk, a w walce o wejście do finału  z  Płaszyńską Emilią z Ostrołęki posiadającą stopień mistrzowski I Dan. W walce finałowej przegrała dopiero w dogrywce.

Maja Krawiec zdobyła brązowy medal w kategorii + 65 kg. i została powołana do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy open, które odbędą się 6 listopada 2010r w Gorzowie Wielkopolskim. Wszyscy będziemy trzymać kciuki za debiut ząbkowickiej zawodniczki w tak prestiżowej imprezie.

Dzięki powyższym wynikom  powiększył się  dorobek medalowy rangi Mistrzostw Polski ZKKK - 30 medali w dotychczasowej XX- letniej działalności. Jest to zasługa społecznej  pracy trenerów Witolda Stolarczyka i Marka Machnika.

Polecamy galerię zdjęć

 

18.09.2010


POKAZ KARATE KYOKUSHIN NA PREZENTACJACH GOSPODARCZYCH ZĄBKOWICE ŚL. 2010

 

W dniach 18-19 września 2010 r. w Hali Słoneczna w Ząbkowicach Śl. odbyły się Prezentacje Gospodarcze. Wystawcy i zwiedzający mieli okazję oglądać pokaz karate ZKKK.

 

Polecamy galerię zdjęć

 

 

2-15.08.2010


OBÓZ SPORTOWO-REKREACYJNY, Pogorzelica 2010

 

IW dniach 2-15 sierpnia 2010 roku odbył się letni obóz sportowo-rekreacyjny w Pogorzelicy zorganizowany przez Ząbkowicki Klub Karate Kyokushin razem z Wrocławskim Klubem Karate Kyokushin Agnieszki i Sylwestra Sypieniów.

Czas obozu wypełniony był licznymi zajęciami sportowymi – poranne biegi brzegiem morza, popołudniowe treningi karate w grupach o różnym stopniu zaawansowania, prowadzone przemiennie przez instruktorów z Wrocławia i Ząbkowic, a także gry zespołowe, a nawet trening aerobiku skutecznie rozruszały małych i dużych obozowiczów. Grupa zaawansowana miała ponadto okazję sprawdzić swoje możliwości w godzinnym biegu, który odbył się w ostatnim dniu obozu.

Słoneczną pogodę wykorzystywano plażując i kąpiąc się w morzu, a także w odkrytym basenie na terenie ośrodka wypoczynkowego. Okazji do zabawy i integracji dostarczyło ponadto zorganizowane karaoke, wieczorne ognisko, a także podchody, w czasie których drużyna z Ząbkowic podążała śladem ekipy z Wrocławia. Tradycyjnie odbył się również chrzest nowych obozowiczów, którzy po seriach rozmaitych ćwiczeń przyjęli nowe imiona przed obliczem Shoguna i Shogunowej .

Letni aktywny wypoczynek w Pogorzelicy pozwolił jego uczestnikom naładować akumulatory na cały kolejny rok wytrwałych ćwiczeń w klubowym dojo.

    

Polecamy galerię zdjęć.

 

21-25.07.2010


WSCHODNIOEUROPEJSKI LETNI OBÓZ KARATE KYOKUSHIN, KRAKÓW 2009

 

W dniach 21-25 lipca 2010 roku na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbył się XXXVII Wschodnioeuropejski Letni Obóz Karate Kyokushin Kraków 2010 z udziałem ponad 350 uczestników, w tym zagranicznych gości z Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Niemiec, Rosji, Słowacji i Węgier.
Treningi prowadzone były przez Prezydenta Europejskiej Organizacji Kyokushin shihan Antonio Pinero (7 Dan) oraz aktualnego wicemistrza Europy open sensei Pablo Estensoro (3 dan). Program obozu przygotował shihan Andrzej Drewniak, którego w prowadzeniu
treningów dodatkowo wspomagali shihan: Wł. Rój i E. Dadzibug oraz sensei: J. Gruba, A. Manecki i R. Woźniak. W zgrupowaniu na AWF uczestniczyła także 20-osobowa Kadra Narodowa przygotowująca się do ME.

Ząbkowicki Klub Karate Kyokushin reprezentowany był przez sensei Witolda Stolarczyka, Florentynę Brzóskę, Hortensję Brzóskę oraz Patrycję Wronę.
Treningi odbywały się cztery razy dziennie. Wieczorne treningi poświęcone były doskonaleniu kata. Nocny trening rozpoczął się od nauki Tekki sono Flamenco, a potem dwie instruktorki z Katowic wprowadziły sensei i senpai w arkana Tai Bo.

W ostatni wieczór odbyła się Sayonara poświęcona konkursowi kabaretowemu. Na ostatnim treningu, po 90 minutach walk, wręczone zostały certyfikaty na Kyu oraz zaświadczenia o zdaniu egzaminu na Dan. Wśród osób, które zdały egzamin na wyższy stopień znalazły się reprezentantki ZKKK siostry Florentyna i Hortensja,  które dołączyły w ten sposób do grona posiadaczy czarnego pasa (I Dan).
Dodatkowo dnia 21 lipca odbyło się zebranie Zarządu Polskiej Organizacji Kyokushinkai, a dnia 23 lipca zebranie kierowników ośrodków. Podjęto szereg decyzji istotnych dla rozwoju i zabezpieczenia POK.

 

19.06.2010


RAJD  SREBRNA GÓRA 2010

19 czerwca 2010 r. ZKKK w ramach realizacji programu "Ćwicz z nami - sport najlepszym sposobem na nudę" współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu  Zajęć Sportowo-Rekreacyjnych zorganizował rajd do Srebrnej Góry. W trakcie rajdu uczestnicy mieli okazję oglądać zdobycie twierdzy w Srebrnej Góry przez wojska napoleońskie z 1807 r.

Rajd zakończono ogniskiem, podczas którego odważni mogli zjechać tyrolką nad malowniczo położonym stawem.

 

Polecamy galerię zdjęć.

 

 

05-06.06.2010


TRZY MEDALE ZKKK NA AUSTRIAN OPEN 2010

 

W niedziele 6 czerwca 2010r odbyły  się w Wiedniu Otwarte Mistrzostwa Karate Austrii. W zawodach wzięło udział 407 zawodników z 13 krajów. Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai reprezentowany był przez Florentynę Brzóskę, Patrycję Wronę, Maję Krawiec w kumite seniorek, oraz Radosława Kaleczyńskiego startującego w kategorii kumite junior + 75kg.

 Patrycja Wrona wywalczyła brąz w kategorii kumite – 65kg przegrywając  przez wskazanie sędziów  w walce o finał z utytułowaną zawodniczką gospodarzy Fraunschiel Melanie.

Maja Krawiec  przegrała walkę o finał z Katarzyną Habraszka z Tarnowskich Gór zdobywając ostatecznie brązowy medal.

Radosław Kaleczyński zdobył brązowy medal wygrywając swoje dwie pierwsze walki przez wazarii pierwszą z Petkowic Lukaz Serbii, drugą z Karliński Albert z Polski.

 

Galeria zdjęć.

 

 

30.05.2010


XXXVII MISTRZOSTWA POLSKI Karate Kyokushin, Warszawa 2010

W dniu 30 maja w Warszawie w hali OSiR Dzielnicy Ochota, odbyły się XXXVII Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin. Organizatorem turnieju był Mazowiecki Klub Karate Kyokushin. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak.

Ząbkowicki Klub Karate reprezentowały Florentyna Brzóska w kategorii kumite -55kg, Patrycja Wrona w kategorii kumite -65kg i Maja Krawiec w kategorii kumite +65kg pod opieką sensei Witolda Stolarczyka.

Patrycja Wrona debiutując na Mistrzostwach Polski Seniorek stoczyła równorzędną walkę z aktualną Wicemistrzynią Polski Szczepaniuk Joanną z Radzymina Podlaskiego przegrywając dopiero w dogrywce przez wskazanie sędziów.

 

16.05.2010


KURS TRENERÓW II KLASY KARATE, KRAKÓW 2009/2010

         Zakończył się prowadzony przez Polski Związek Karate i Polską Organizacje Kyokushinkai we współpracy z Ogólnopolskim programem kształcenia kadr sportowych Kurs trenerów II klasy Karate Kyokushin.

 Udział w nim brało 25 instruktorów z całej Polski, w tym sensei Witold Stolarczyk z Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai, który w dniu 16 maja 2010r.  pozytywnie zdał egzamin i otrzymał tytuł trenera II Klasy Karate.

 

20.03.2010


PÓŁMARATON ŚLĘŻAŃSKI, SOBÓTKA 2010

 

W dniu 20.03.2010r odbył się III Bonart Półmaraton Ślężański w Sobótce. Trasa prowadziła drogami asfaltowymi wokół Góry Ślęży; Sobótka – Strzegomiany – Będkowice –Sulistrowiczki – Przełęcz Tąpadła – Sady – Sobótka Zachodnia – Sobótka. Dystans 21,095 km, różnica wysokości między najniższym i najwyższym punktem trasy - 208 m.

W zawodach wzięło udział ponad tysiąc zawodników, a wśród nich reprezentacji ZKKK Patrycja Wrona oraz Witold Stolarczyk. W kategorii K-20 – roczniki 1981r – 1990r Patrycja Wrona zajęła 10 miejsce z czasem 2h 2min 27s był to jej pierwszy start w półmarratonie. Udział  w półmaratonach jest dowodem wszechstronności i wytrwałości zawodników trenujących karate Kyokushin.

 

 

13.03.2010


Ogólnopolski Turniej Kadetów i Żaków Karate Kyokushin, Dzierżoniów 2010

 

W dniu 13 marca 2010r w Dzierżoniowie odbył się Ogólnopolski Turniej Kadetów i Żaków Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział   92  zawodników z  15 klubów: Bielsko-Biała, Dąbrowa Górnicza, Dzierżoniów, Katowice, Lądek Zdrój, Opole, Ruda Śląska, Siemianowice, Sieradz, Świdnica, Wołów, Wrocław Sypień, Wrocław Lamot, Zakopane-Kościelisko oraz Ząbkowice Śl.

Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai był reprezentowany przez: Wiktorię Bors, Sarę Kukuła, Aleksandrę Wójcik, Małgorzatę Koza, Zuzannę Piskorek, Łukasza Banaś, Piotra Cenarskiego, Karola Czenczek, Armanda Sromek i Szymona Wójcik. Bardzo dobrze zaprezentowały się Zuza Piskorek zdobywając III miejsce oraz Małogosia Koza IV miejsce w Kata.

Sędzią Głównym zawodów był Witold Stolarczyk IV Dan Ząbkowice Śl.

 

Galeria zdjęć

 

06.03.2010


XXIX Mistrzostwa makroregionu Dolnośląskiego, Ząbkowice Śl.2010

Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai  z okazji XX-lecia działalności w dniu 6 marca 2010 r. na Hali Słonecznej w Ząbkowicach ŚL. był gospodarzem XXIX Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego. Patronat honorowy mistrzostwa objął Marek Łapiński Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Patronat mistrzostw objął Ryszard Nowak Starosta Ząbkowicki, Krzysztof Kotowicz Burmistrz Ząbkowic ŚL. oraz Henryk Saryczew Dyrektor OSiR w Ząbkowicach ŚL. Natomiast patronat medialny mistrzostw objęli TVP Wrocław oraz "Echo Tygodnia". Zawody retransmitowane były 7 marca 2010 r. o godz. 18.00 w TVP 3.
ZKKK reprezentowali: Florentyna Brzóska, Hortensja Brzóska, Maja Krawiec, Patrycja Wrona, Tomasz Ptasiński, Fabian Klimowicz, Mariusz Burda, Tomasz Przystasz, Tomasz Szmucer, Maciej Głosnicki, Radosław Kaleczyński i Przemysław Malchar.

Dziękujemy wszystkim sponsorom bez których mistrzostwa i obchody XX-lecia klubu nie mogłyby się odbyć:  Michałowi Olejnikowi z RPPH Ziębice, Andrzejowi Pacholakowi z Bio Corn Sp.z o.o. w Ziębicach, Stanisławowi Słodyczce z Pedrotti Polska, Maciejowi Leśniak z PUH Wieżowiec, Stanisławowi Gruszce i Władysławowi Kowalskiemu z TYTAN-u, Józefowi Lizurej z PPHU AGROL, Krzysztofowi Brzozowskiemu z Riela Polska, Izabeli i Grzegorzowi Opioła z ElektroPartner, Karolowi Maziarz i Markowi Fryc z MIK-u, Borysowi Wochna ze Still Polska, Janowi Janoszek ze Złomex-u, Marcinowi Górskiemu z Kordas, Mirosławowi Starzak z Drukarni Perfekta, Józefie Warechowicz z Banku Spółdzielczego, Wojciechowi Pelc i Jakubowi Zaborowskiemu z Agencji Reklamowej Perfekt, Markowi Łacie z Dobromedu, samorządowi województwa, powiatu i gminy.

Wszyscy uczestnicy i organizatorzy dziękują również  Panom Robertowi Wiszowatemu i Mieczysławowi Szachniewiczowi z Piekarni Precelek za słodki poczęstunek.

Wyniki mistrzostw: seniorów, juniorów

Galeria zdjęć.

 

30.01-06.02.2010


Ferie zimowe z ZKKK, Zakopane 2010

 

        W dniach 30.01-06.02.2010r. w Pensjonacie „U Renaty” w Zakopanem odbyło się Zimowisko Karate Kyokushin, w którym wzięło udział 63 uczestników z Dzierżoniowa, Legnicy, Wrocławia i Ząbkowic Śląskich.Nad bezpieczeństwem i atrakcyjnością zajęć czuwali sensei Witold Stolarczyk, Marcin Staściuk, Agnieszka i Sylwester Sypieniowie oraz Andrzej Kaczkowski. Pensjonat położony jest w spokojniej i cichej dzielnicy Zakopanego w Olczy. Usytuowany z dala od miejskiego zgiełku i hałasu zapewnia odpoczynek i relaks. Jednocześnie dobre położenie pozwala w ciągu kilku minut znaleźć się w centrum miasta. W ciągu 7 dni program był urozmaicany, ponieważ oprócz zajęć karate zorganizowane zostały przez nas między innymi:

- wycieczka kolejką na Gubałówkę

- zajęcia w Zakopiańskim Aquariusie

- kulig w róralskkich saniach z pochodniami oraz ogniskiem gdzie można było się ogrzać i zjeść smaczną kiełbasę

-  zajęcia rekreacyjne, zjazdy na nartach, sankach i byle czym

- prelekcja i filmy o tematyce karate

- w ostatni dzień odbył się Wieczór regionalny zaprezentowany przez rodzinę Ewy, Stanisława i ich dzieci Sikon

- dla najmłodszych największą atrakcją były spacery i zakupy na zakopiańskiej Krupówce

 

Galeria zdjęć . 

 

 

 

ARCHIWUM 2009, 2008, 20072006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002

 

www.karate-zabkowice.pl