|

PIT Online rozliczysz dzięki
Instytutowi Wsparcia Organizacji Pozarządowych
w ramach projektu
PITax.pl dla OPP
Odwiedziło nas

 |
|
AKTUALNOŚCI-
- bieżące
informacje z imprez |
|
12-13.12.2025r.
MISTRZOSTWA ŚWIATA KARATE KYOKUSHIN, RIJAD, ARABIA SAUDYJSKA.
12-13 grudnia 2025 w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej odbyły się 5. Mistrzostwa
Świata Kyokushin KWF z udziałem około 600 zawodników reprezentujących 34 kraje.
Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai reprezentował Kacper Witowski w kategorii
kumite junior młodszy do 65 kg, a Shihan Witold Stolarczyk był sędzią zawodów.
07.12.2025r
„Turniej Mikołajkowy Karate Kyokushin Brzeg Dolny”.
7 grudnia w Hali Sportowej w Brzegu Dolnym odbyły się dolnośląskie Mikołajkowe
Mistrzostwa Karate Kyokushin.
W turnieju wzięło udział 141 zawodników. Śmiech i zabawa oraz Święty Mikołaj
zagościli na dolnobrzeskiej hali.
Uroczystego otwarcia dokonała Wice-starościna Powiatu Wołowskiego pani Beata
Gryga oraz Shihan
Witold Stolarczyk.
Antonina Manaches i Krystian Bedri zajęli 2 miejsca w konkurencji kata.
Zawodnikami opiekowali się shihan Witold Stolarczyk, senseiMarek Machnik i
Krzysztof Jednak.
09.11.2025r.
Wratislavia Cup -Wrocław
W niedzielę, 9 listopada 2025 r. w Hali Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
odbył się Turniej Karate Kyokushin dla Dzieci i Młodzieży "WRATISLAVIA CUP
2025".
Do konkurencji „Kumite” przystąpiło 180 zawodników z całej Polski.Bardzo dobrze
zaprezentowali się zawodnicy Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai: Antonia
Manaches, Krystian Bedri, Kacper Witowski oraz Oliwier Dziemieńczuk zdobywając
srebrne medale w swoich kategoriach. Shihan Witold Stolarczyk był sędzią
zawodów, a zawodnikami opiekował się sensei Krzysztof Jednak.
18.10.2025r.
VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Karate Kyokushin – Wołów
W sobotę 18 października 2025 pod patronatem Burmistrza Wołowa
Dariusza Chmury odbyły się VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Karate Kyokushin
„KARATE KID”. W zawodach uczestniczyło 186 zawodników z 16 klubów karate.
Organizatorem Mistrzostw był Wołowski Klub Karate Kyokushinkai pod kierownictwem
Shihan Bogusława Bolanowskiego. Sędzią głównym turnieju był Shihan Witold
Stolarczyk, natomiast ShihanPaweł Olszewskipełnił funkcję sędziego technicznego.
ZKKK reprezentowali: Oliwier Dziemieńczuk, Kacper Witowski, Krystian
Bedri, Alicja Krzyszowska, Antonina i Gabriel Manaches, Leon Ignacik, Nathan i
Nicola Tylek, Krzysztof i Adam Marynowicz, Oskar Starżyk.
Kacper Witowski wywalczył1 miejsce w kumite juniorów młodszych, a
Oliwier Dziemieńczuk 2 miejsce w kumite juniorów, zawodnikami opiekował się
Krzysztof Jednak.
11.10.2025r.
PUCHAR POLSKI KYOKUSHIN - WINOUJ CIE
Puchar Polski Kyokushin Karate odbył się w dniu 11 pażdziernika
2025 w Hali Widowiskowej UZNAM ARENA w Świnoujściu z udziałem ponad 320
zawodnik w reprezentujących 74 kluby. W czasie oficjalnego otwarcia mistrzostw
zabrali głos: Prezydenta Miasta Joanna Agatowska, Prezes Polskiego Związku
Karate Maciej Sokołowski i Wiceprezes Andrzej Drewniak.
Sędzią głównym mistrzostw by shihan Andrzej Drewniak a sędzią
technicznym shihan Andrzej K ujszo.
Organizatorem mistrzostw by a Świnoujska Akademia Karate
kierowana przez sensei Pawła Sujkę.
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Ząbkowickiego Klubu Karate
Kyokushinkai zdobywając brązowe medale:
Kacper Witowski w kategorii kumite junior młodszy, a Oliwier
Dziemieńczuk w kategorii kumite junior.
Zawodnikami opiekował się shihan Witold Stolarczyk.
27.09.2025r.
10-ty Jubileuszowy Turniej
Karate Kyokushin
„SALT CUP” – Wieliczka
W
sobotę w godzinach do 8 do 15
odbył się Turniej o Puchar
Solny, którego organizatorem był
Wielicki Klub Karate
Kyokushinkai. Zawody zgromadziły
20 klubów z całej polski i
prawie 150 zawodników
startujących w konkurencji
kumite, tj. walki w odpowiednio
wydzielonych kategoriach od 8 do
21 latków. Zawody już po raz
dziewiąty odbyły się na hali
Solne Miasto w Wieliczce.
ZKKK
reprezentowali Alicja
Krzyszowska, Antonina Manaches,
Krystian Bedri, Kacper Witowski
oraz Oliwier Dziemieńczuk.
Antonina Manaches wywalczyła 3
miejsce w kumite kadetek, a
Kacper Witowski 3 miejsce w
kumite juniorów młodszych.
Zawodnikami opiekował się
Krzysztof Jednak, a Witold
Stolarczyk był sędzią zawodów.
20.09.2025
XI Turniej Karate Kyokushin
„SARI CUP” - Żory
20
września 2025 w Żorach odbył się
XI Turniej Karate Kyokushin „
SARA CUP” z udziałem 235
zawodników reprezentujących 34
klubów Kyokushin Karate.
ZKKK
reprezentowali Alicja
Krzyszowska, Antonina Manaches,
Krystian Bedri, Kacper Witowski
oraz Oliwier Dziemieńczuk.
Krystian Bedri wywalczył 3
miejsce w kumite kadetów, Kacper
Witowski 2 miejsce w kumite
juniorów młodszych, a Oliwier
Dziemieńczuk 2 miejsce w kumite
juniorów.
Zawodnikami opiekował się
Krzysztof Jednak, a Witold
Stolarczyk był sędzią zawodów.
08.2025
17-20.07.2025
21.06.2025r.
MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN -
DRAWSKO POMORSKIE
52.
Mistrzostwa Polski Karate
Kyokushin odbyły się 21 czerwca
2025 w Miejskiej Hali Sportowej
we Drawsku Pomorskim z udziałem
438 zawodników reprezentujących
70 klubów.
Mistrzostwa zostały rozegranie w
konkurencjach kumite (walki) i
kata (formy) w kategoriach
wiekowych i wagowych mężczyzn i
kobiet dla seniorów, juniorów,
juniorów młodszych, młodzików i
kadetów.
Sędzią głównym był shihan
Andrzej Drewniak a sędzią
technicznym shihan Edward
Urbańczyk.
Organizatorem mistrzostw był
Drawski Klub Kyokushin Karate
kierowany przez sensei Karola
Korczyńskiego oraz sensei
Andrzeja Tylkę.
ZKKK
był reprezentowany przez Magdę
Łabuz, Oliwiera Jednaka,
Oliwiera Dziemieńczuka i Kacpra
Witowskiego.
Bardzo dobrze spisał się Oliwier
Jednak zdobywając brązowy medal
w kategorii kumite senior do 80
kg oraz Oliwier Dziemieńczuk
zdobywając brązowy medal w
kategorii kumite junior +70 kg.
Zawodnikami opiekował się sensei
Krzysztof Jednak.
24.05.2025r.
XVI Mistrzostwa Województwa
Lubuskiego w Karate Kyokushin
„Ronin Cup” - Kożuchów
24
maja 2025 w Kożuchowie odbyły
się XVI Mistrzostwa Województwa
Lubuskiego w Karate Kyokushin „
Ronin Cup” z udziałem 165
zawodników reprezentujących 16
klubów Kyokushin Karate.
ZKKK reprezentowali Antonina
Manaches, Alicja Krzyszowska,
Oliwier Jednak, Oliwier
Dziemieńczuk i Kacper Witowski.
Oliwier Jednak wywalczył 2
miejsce w kata seniorów i
seniorek, Oliwier Dziemieńczuk3
miejsce w kumite juniorów,
Kacper Witowski 2 miejsce w
kumite juniorów młodszych a
Antonina Manaches wywalczyła 3
miejsce w kumite i 3 miejsce w
kata kadetek.
Zawodnikami opiekował się
Krzysztof Jednak, a Witold
Stolarczyk był sędzią głównym
zawodów.
12.04.2025r.
Międzynarodowy Turniej
Kobierzyce Cup 2025r
W
sobotę, 12 kwietnia 2025 roku,
odbył się turniej Karate
Kyokushin – Kobierzyce Cup 2025,
który zgromadził 310 zawodników
z 26 klubów z Polski, Łotwy i
Niemiec. W rywalizacji wzięli
udział również reprezentanci
Ząbkowickiego Klubu Karate
Kyokushin: Antonina Manaches,
Krystian Bedri, Oliwiera
Dziemieńczuk oraz Kacper
Witowski.
Bardzo dobrze zaprezentował się
Kacper Witowski, który zdobył 1
miejsce w kategorii kumite
junior młodszy do 60 kg.
Zawodnikami opiekowali się
sensei Krzysztof Jednak i shihan
Witold Stolarczyk.
22.03.2025r.
Mistrzostwa Makroregionu
Śląskiego i Dolnośląskiego oraz
Międzywojewódzkie Mistrzostwa
Młodzików Ząbkowice Śląskie
Mistrzostwa Makroregionu
Śląskiego i Dolnośląskiego
Karate Kyokushin przeszły już do
sportowej historii Ząbkowic
Śląskich. W turnieju 22 marca
2025 roku wzięło udział 26
klubów z łączną liczbą ok 246
zgłoszonych zawodników .
Organizatorem zawodów był
Ząbkowicki Klub Karate
Kyokushinkai z Shihan Witoldem
Stolarczykiem na czele. Zawodom
przewodniczył wiceprezes
Polskiego Związku Karate
Kyokushin Shihan Andrzej
Drewniak. Turniej był, tym
bardziej wyjątkowy gdyż, był
uhonorowaniem 35-lecia istnienia
Ząbkowickiego Klubu. Zawody mimo
że przeszły już do historii w
mieście Krzywej Wieży... emocji
nie było brak. Walki odbywały
się na trzech matach, zarówno te
młodzików jak i seniorskie
zmagania były obfite w dobre
spwodnikom nie można odmówić woli walki i
zawziętości. Ci młodzi adepci
sztuk karate mają przed sobą
dużo pracy, lecz jest to
doskonały przykład, że praca
jaką wkładają trenerzy: Shihan ,Sensei
w przyszłości procentuje.
Turniej rozpoczął się
zaprezentowaniem przez Karateka
opanowania sztuki Kata-czyli
zadawaniem ciosów, bloków,
kopnięć w określonym schemacie.
Upraszczając jest to "walka z
cieniem " Następnie w oficjalnym
rozpoczęciu swoim kunsztem
oratorskim mogli zaprezentować
się Burmistrz Ząbkowic Marcin
Orzeszek, Marszałek Województwa
Dolnośląskiego Paweł Gancarz,
wiceprezes PZK Shihan Andrzej
Drewniak. Były podziękowania dla
osób, bez których było by ciężko
stworzyć taką imprezę, tu należy
wspomnieć o wieloletnim
przyjacielu ZKKK ,a także jednym
z prekursorów Karate w
Ząbkowicach Andrzeju Pacholaku.
Kolejna odsłoną mistrzostw było
KUMITE. Zawodnicy toczyli walki
na trzech matach, a składy
sędziowskie rozstrzygając, o
wygranej niejednokrotnie musiały
decydować dopiero po dogrywkach.
Najwięcej dopingu oczywiście
mieli najmłodsi determinacja i
hart ducha tych młodych,
wielokrotnie łapał za serce
oglądających turniej. Walki
juniorskie mogły by się wydawać
czasem zbyt mocne, ostre wymiany
ciosów, pamiętajmy że to jest
"gorąca krew". Jednak
najbardziej widowiskowe, trzeba
tu oddać, były walki seniorskie.
Przemyślane taktycznie, niemniej
mocne, co skutkowało też
kilkakrotnie nokautem. Na
szczęście w większości
przypadków obyło się bez
ciężkich uszczerbków na zdrowiu.
Koniec końców każda blizna to
osobna historia. Ząbkowicki Klub
Karate Kyokushinkai i
przyjaciele stanęli na wysokości
zadania i stworzyli widowisko w
super oprawie, za co serdeczne
dzięki! Dla wszystkich nas to
był wyjątkowy turniej w 35-lecie
działalności Ząbkowickiego Klubu
Karate Kyokushinkai. Możemy tez
być dumni z ekipy zawodników
Klubu. Kilka brązowych krążków
jak również, z zacniejszego
kruszcu, bo 3 srebrne medale
powędrowały do Karateka z
Ząbkowic Śląskich. Alicja
Krzyszowska - miejsce 3 Kumite
10-11 lat, Antonina Manaches -
miejsce 3 Kumite 10-11 lat,
Krystian Bedri – miejsce 3
Kumite 10-11 lat, Kacper
Witowski - miejsce 2 Kumite kat.
junior młodszy, Oliwier
Dziemieńczuk - miejsce 3 Kumite
kat . junior, Magdalena Madzia
Łabuz - miejsce 2 Kumite kat.
Junior, Wojciech Lewandowski -
miejsce 2 Kumite kat. masters
open. Pamiątkowy krążek, puchar
jest uhonorowaniem ciężkiej
pracy na treningach. Niemniej to
mata weryfikuje przygotowanie,
dyspozycję czy determinację
zawodnika. Trzeba sobie też
jasno powiedzieć ,że wyjść na
mate i zawalczyć nie jest takie
proste. To nie tylko walka z
przeciwnikiem, a często też ze
swoimi słabościami. Tak się
kształtuje charakter. Jak było
wcześniej. Turniej przeszedł do
his WIELKIE OSU!
|
|
|
|
ARCHIWUM 2025, 2024,
2023,
2022, 2021, 2020,
2019,2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012,
2011,
2010,
2009,
2008,
2007, 2006 ,
2005 ,
2004 ,
2003 ,
2002 |
|
|
|