HOME  AKTUALNOŚCI  O KLUBIE  OSIĄGNIĘCIA GALERIA LINKI

PIT Online rozliczysz dzięki Instytutowi Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

 

 

 Odwiedziło nas

 

 

 

AKTUALNOŚCI- - bieżące informacje z imprez

 

12-13.12.2025r.

MISTRZOSTWA ŚWIATA KARATE KYOKUSHIN, RIJAD, ARABIA SAUDYJSKA.

12-13 grudnia 2025 w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej odbyły się 5. Mistrzostwa Świata Kyokushin KWF z udziałem około 600 zawodników reprezentujących 34 kraje.

 Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai reprezentował  Kacper Witowski w kategorii kumite junior młodszy do 65 kg, a Shihan Witold Stolarczyk był sędzią zawodów.

 


07.12.2025r

„Turniej Mikołajkowy Karate Kyokushin Brzeg Dolny”.

7 grudnia w Hali Sportowej w Brzegu Dolnym odbyły się dolnośląskie Mikołajkowe Mistrzostwa Karate Kyokushin.

W turnieju wzięło udział 141 zawodników. Śmiech i zabawa oraz Święty Mikołaj zagościli na dolnobrzeskiej hali.

Uroczystego otwarcia dokonała Wice-starościna Powiatu Wołowskiego pani Beata Gryga oraz Shihan Witold Stolarczyk.

Antonina Manaches i Krystian Bedri zajęli 2 miejsca w konkurencji kata.

Zawodnikami opiekowali się shihan Witold Stolarczyk, senseiMarek Machnik i Krzysztof Jednak.

 

 


09.11.2025r.

Wratislavia Cup -Wrocław

W niedzielę, 9 listopada 2025 r. w Hali Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbył się Turniej Karate Kyokushin dla Dzieci i Młodzieży "WRATISLAVIA CUP 2025".

Do konkurencji „Kumite” przystąpiło 180 zawodników z całej Polski.Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai: Antonia Manaches, Krystian Bedri, Kacper Witowski oraz Oliwier Dziemieńczuk zdobywając srebrne medale w swoich kategoriach. Shihan Witold Stolarczyk był sędzią zawodów, a zawodnikami opiekował się sensei Krzysztof Jednak.


18.10.2025r.

VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Karate Kyokushin – Wołów

W sobotę 18 października 2025 pod patronatem Burmistrza Wołowa Dariusza Chmury odbyły się VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Karate Kyokushin „KARATE KID”. W zawodach uczestniczyło 186 zawodników z 16 klubów karate. Organizatorem Mistrzostw był Wołowski Klub Karate Kyokushinkai pod kierownictwem Shihan Bogusława Bolanowskiego. Sędzią głównym turnieju był Shihan Witold Stolarczyk, natomiast ShihanPaweł Olszewskipełnił funkcję sędziego technicznego.

ZKKK reprezentowali: Oliwier Dziemieńczuk, Kacper Witowski, Krystian Bedri, Alicja Krzyszowska, Antonina i Gabriel Manaches, Leon Ignacik, Nathan i Nicola Tylek, Krzysztof i Adam Marynowicz, Oskar Starżyk.

Kacper Witowski wywalczył1 miejsce w kumite juniorów młodszych, a Oliwier Dziemieńczuk 2 miejsce w kumite juniorów, zawodnikami opiekował się Krzysztof Jednak.


11.10.2025r.

PUCHAR POLSKI KYOKUSHIN - WINOUJ CIE

Puchar Polski Kyokushin Karate odbył się w dniu 11 pażdziernika 2025 w Hali Widowiskowej UZNAM ARENA w Świnoujściu z udziałem ponad 320 zawodnik w reprezentujących 74 kluby. W czasie oficjalnego otwarcia mistrzostw zabrali głos: Prezydenta Miasta Joanna Agatowska, Prezes Polskiego Związku Karate Maciej Sokołowski i Wiceprezes Andrzej Drewniak.

Sędzią głównym mistrzostw by shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Andrzej K ujszo.

Organizatorem mistrzostw by a Świnoujska Akademia Karate kierowana przez sensei Pawła Sujkę.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai zdobywając brązowe medale:

Kacper Witowski w kategorii kumite junior młodszy, a Oliwier Dziemieńczuk w kategorii kumite junior.

Zawodnikami opiekował się shihan Witold Stolarczyk.

 


27.09.2025r.

10-ty Jubileuszowy Turniej Karate Kyokushin

„SALT CUP” – Wieliczka

W sobotę w godzinach do 8 do 15 odbył się Turniej o Puchar Solny, którego organizatorem był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai. Zawody zgromadziły 20 klubów z całej polski i prawie 150 zawodników startujących w konkurencji kumite, tj. walki w odpowiednio wydzielonych kategoriach od 8 do 21 latków. Zawody już po raz dziewiąty odbyły się na hali Solne Miasto w Wieliczce.

ZKKK reprezentowali Alicja Krzyszowska, Antonina Manaches, Krystian Bedri, Kacper Witowski oraz Oliwier Dziemieńczuk. Antonina Manaches wywalczyła 3 miejsce w kumite kadetek, a Kacper Witowski 3 miejsce w kumite juniorów młodszych. Zawodnikami opiekował się Krzysztof Jednak, a Witold Stolarczyk był sędzią zawodów.


20.09.2025

XI Turniej Karate Kyokushin „SARI CUP” - Żory

20 września 2025 w Żorach odbył się XI Turniej Karate Kyokushin „ SARA CUP” z udziałem 235 zawodników reprezentujących 34 klubów Kyokushin Karate.

ZKKK reprezentowali Alicja Krzyszowska, Antonina Manaches, Krystian Bedri, Kacper Witowski oraz Oliwier Dziemieńczuk. Krystian Bedri wywalczył 3 miejsce w kumite kadetów, Kacper Witowski 2 miejsce w kumite juniorów młodszych, a Oliwier Dziemieńczuk 2 miejsce w kumite juniorów.

Zawodnikami opiekował się Krzysztof Jednak, a Witold Stolarczyk był sędzią zawodów.


08.2025


17-20.07.2025


21.06.2025r.

MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN - DRAWSKO POMORSKIE

52. Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin odbyły się 21 czerwca 2025 w Miejskiej Hali Sportowej we Drawsku Pomorskim z udziałem 438 zawodników reprezentujących 70 klubów.
Mistrzostwa zostały rozegranie w konkurencjach kumite (walki) i kata (formy) w kategoriach wiekowych i wagowych mężczyzn i kobiet dla seniorów, juniorów, juniorów młodszych, młodzików i kadetów.
Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Edward Urbańczyk.
Organizatorem mistrzostw był Drawski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Karola Korczyńskiego oraz sensei Andrzeja Tylkę.

ZKKK był reprezentowany przez Magdę Łabuz, Oliwiera Jednaka, Oliwiera Dziemieńczuka i Kacpra Witowskiego.
Bardzo dobrze spisał się Oliwier Jednak zdobywając brązowy medal w kategorii kumite senior do 80 kg oraz Oliwier Dziemieńczuk zdobywając brązowy medal w kategorii kumite junior +70 kg.

Zawodnikami opiekował się sensei Krzysztof Jednak.


24.05.2025r.

XVI Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Karate Kyokushin

„Ronin Cup” - Kożuchów

24 maja 2025 w Kożuchowie odbyły się XVI Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Karate Kyokushin „ Ronin Cup” z udziałem 165 zawodników reprezentujących 16 klubów Kyokushin Karate.
ZKKK reprezentowali Antonina Manaches, Alicja Krzyszowska, Oliwier Jednak, Oliwier Dziemieńczuk i Kacper Witowski.
Oliwier Jednak wywalczył 2 miejsce w kata seniorów i seniorek, Oliwier Dziemieńczuk3 miejsce w kumite juniorów, Kacper Witowski 2 miejsce w kumite juniorów młodszych a Antonina Manaches wywalczyła 3 miejsce w kumite i 3 miejsce w kata kadetek.

Zawodnikami opiekował się Krzysztof Jednak, a Witold Stolarczyk był sędzią głównym zawodów.


12.04.2025r.

Międzynarodowy Turniej Kobierzyce Cup 2025r

W sobotę, 12 kwietnia 2025 roku, odbył się turniej Karate Kyokushin – Kobierzyce Cup 2025, który zgromadził 310 zawodników z 26 klubów z Polski, Łotwy i Niemiec. W rywalizacji wzięli udział również reprezentanci Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushin: Antonina Manaches, Krystian Bedri, Oliwiera Dziemieńczuk oraz Kacper Witowski.

Bardzo dobrze zaprezentował się Kacper Witowski, który zdobył 1 miejsce w kategorii kumite junior młodszy do 60 kg. Zawodnikami opiekowali się sensei Krzysztof Jednak i shihan Witold Stolarczyk.
 

 


22.03.2025r.

Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego i Dolnośląskiego oraz

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Ząbkowice Śląskie

Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego i Dolnośląskiego Karate Kyokushin przeszły już do sportowej historii Ząbkowic Śląskich. W turnieju 22 marca 2025 roku wzięło udział 26 klubów z łączną liczbą ok 246 zgłoszonych zawodników . Organizatorem zawodów był Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai z Shihan Witoldem Stolarczykiem na czele. Zawodom przewodniczył wiceprezes Polskiego Związku Karate Kyokushin Shihan Andrzej Drewniak. Turniej był, tym bardziej wyjątkowy gdyż, był uhonorowaniem 35-lecia istnienia Ząbkowickiego Klubu. Zawody mimo że przeszły już do historii w mieście Krzywej Wieży... emocji nie było brak. Walki odbywały się na trzech matach, zarówno te młodzików jak i seniorskie zmagania były obfite w dobre spwodnikom nie można odmówić woli walki i zawziętości. Ci młodzi adepci sztuk karate mają przed sobą dużo pracy, lecz jest to doskonały przykład, że praca jaką wkładają trenerzy: Shihan ,Sensei w przyszłości procentuje. Turniej rozpoczął się zaprezentowaniem przez Karateka opanowania sztuki Kata-czyli zadawaniem ciosów, bloków, kopnięć w określonym schemacie. Upraszczając jest to "walka z cieniem " Następnie w oficjalnym rozpoczęciu swoim kunsztem oratorskim mogli zaprezentować się Burmistrz Ząbkowic Marcin Orzeszek, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz, wiceprezes PZK Shihan Andrzej Drewniak. Były podziękowania dla osób, bez których było by ciężko stworzyć taką imprezę, tu należy wspomnieć o wieloletnim przyjacielu ZKKK ,a także jednym z prekursorów Karate w Ząbkowicach Andrzeju Pacholaku. Kolejna odsłoną mistrzostw było KUMITE. Zawodnicy toczyli walki na trzech matach, a składy sędziowskie rozstrzygając, o wygranej niejednokrotnie musiały decydować dopiero po dogrywkach. Najwięcej dopingu oczywiście mieli najmłodsi determinacja i hart ducha tych młodych, wielokrotnie łapał za serce oglądających turniej. Walki juniorskie mogły by się wydawać czasem zbyt mocne, ostre wymiany ciosów, pamiętajmy że to jest "gorąca krew". Jednak najbardziej widowiskowe, trzeba tu oddać, były walki seniorskie. Przemyślane taktycznie, niemniej mocne, co skutkowało też kilkakrotnie nokautem. Na szczęście w większości przypadków obyło się bez ciężkich uszczerbków na zdrowiu. Koniec końców każda blizna to osobna historia. Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai i przyjaciele stanęli na wysokości zadania i stworzyli widowisko w super oprawie, za co serdeczne dzięki! Dla wszystkich nas to był wyjątkowy turniej w 35-lecie działalności Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai. Możemy tez być dumni z ekipy zawodników Klubu. Kilka brązowych krążków jak również, z zacniejszego kruszcu, bo 3 srebrne medale powędrowały do Karateka z Ząbkowic Śląskich. Alicja Krzyszowska - miejsce 3 Kumite 10-11 lat, Antonina Manaches - miejsce 3 Kumite 10-11 lat, Krystian Bedri – miejsce 3 Kumite 10-11 lat, Kacper Witowski - miejsce 2 Kumite kat. junior młodszy, Oliwier Dziemieńczuk - miejsce 3 Kumite kat . junior, Magdalena Madzia Łabuz - miejsce 2 Kumite kat. Junior, Wojciech Lewandowski - miejsce 2 Kumite kat. masters open. Pamiątkowy krążek, puchar jest uhonorowaniem ciężkiej pracy na treningach. Niemniej to mata weryfikuje przygotowanie, dyspozycję czy determinację zawodnika. Trzeba sobie też jasno powiedzieć ,że wyjść na mate i zawalczyć nie jest takie proste. To nie tylko walka z przeciwnikiem, a często też ze swoimi słabościami. Tak się kształtuje charakter. Jak było wcześniej. Turniej przeszedł do his WIELKIE OSU!

 


 

ARCHIWUM   20252024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019,2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 20072006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002

 

www.karate-zakowice.pl